Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Najważniejsze wydarzenia

Polski Związek Łowiecki z nagrodą „Symbol Odpowiedzialności Społecznej”

18 listopada nagroda „Symbol Odpowiedzialności Społecznej” trafiła do rąk wszystkich myśliwych w Polsce zrzeszonych w Polskim Związku Łowieckim. To wyróżnienie dla najlepszych w kraju przedstawicieli firm, przedsiębiorstw, uczelni i innych instytucji, które charakteryzują się najwyższą jakością, innowacyjnością, skutecznym zarządzaniem, wsparciem biznesowym oraz synergią nauki i biznesuNagrodę w imieniu PZŁ odebrał łowczy krajowy Paweł Lisiak oraz Ewa Kraska, członkini Zarządu Głównego, podczas uroczystej Gali Finałowejktóra odbyła się w Katowicach.

ZOBACZ RELACJĘ Z GALI

Z ptakami łowczymi na zające – nowe rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska

16 listopada weszło w życie rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska, zmieniające przepisy w regulaminie polowań. Rozporządzenie dopuszcza m.in. polowanie indywidualne na zające przy pomocy ptaków łowczych, a także dopuszcza używanie celowników nokto- i termowizyjnych do polowania na lisy, borsuki, kuny domowe, norki amerykańskie oraz ptaki i ssaki należące do Inwazyjnych Gatunków Obcych (IGO) stwarzających zagrożenie dla Unii Europejskiej lub IGO stwarzających zagrożenie dla Polski.

TEKST ROZPORZĄDZENIA

Stanowisko KGP w sprawie badań lekarskich

17 listopada opublikowaliśmy stanowisko Komendanta Głównego Policji, do którego zwróciliśmy się z wnioskiem dotyczącym podjęcia działań zmierzających do jednolitej interpretacji przepisu art. 15 ust. 4 ustawy o broni i amunicji, w kwestii obowiązku przedkładania raz na 5 lat orzeczenia lekarskiego i psychologicznego potwierdzających możliwość dysponowania bronią.

CZYTAJ STANOWISKO

Obóz strzelecki dla Juniorów PZŁ

22 listopada ogłosiliśmy nabór na obóz strzelecki dla posiadaczy legitymacji Junior PZŁ. Obóz jest całkowicie darmowy i odbędzie się w dniach 10-18 grudnia 2022 roku w Łomży.  Relację z obozu będziemy prezentować w naszych mediach.

Obóz finansowany jest ze środków Ministra

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT OBOZU

Polski Związek Łowiecki w magazynie „Tydzień”

20 listopada gościem magazynu „Tydzień” w TVP 3 był łowczy krajowy Paweł Lisiak. Opowiadał m.in. o planach Polskiego Związku Łowieckiego na nowe stulecie, przyznanej Zrzeszeniu nagrodzie „Symbol odpowiedzialności społecznej” oraz certyfikacie UNESCO dla polskiego sokolnictwa:

ZOBACZ MAGAZYN „TYDZIEŃ”

Polscy sokolnicy w programie „W Kontrze”

26 listopada sokolnicy z okolic Warszawy wzięli udział w programie publicystycznym na antenie Telewizji Polskiej, w którym opowiadali o swojej pasji.

ZOBACZ PROGRAM W KONTRZE 

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp