Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Międzynarodowe spotkanie przedstawicieli klubów zrzeszających psy rasy Alpejski Gończy Krótkonożny

W dniach 8-10 września br. odbyło się międzynarodowe spotkanie przedstawicieli Klubów zrzeszających psy rasy Alpejski Gończy Krótkonożny wraz z międzynarodowym porównaniem użytkowości psów tej rasy. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Klubów z Austrii, Niemiec, Czech, Słowacji oraz z Polski jako gospodarza tego wydarzenia.

Spotkania takie odbywają się co roku w innym kraju zgodnie z ustalonym harmonogramem. W Polsce takie spotkanie odbyło się po raz pierwszy. Dla naszego Klubu Alpejskiego Gończego Krótkonożnego Polskiego Związku Łowieckiego to był ogromny zaszczyt gościć delegacje klubów w/w państw. Dwudniowe spotkanie odbyło się w miejscowości Bożejów w apartamentach pensjonatu Zamek.

W trakcie wieczornych spotkań był czas na dyskusję o rasie, celach hodowlanych i priorytetach w szkoleniu naszych psów. W terenie porównaliśmy użytkowość i wymienialiśmy uwagi podczas pracy na przygotowanych wcześniej ścieżkach tropowych. Ocena pracy naszych psów odbyła się na podstawie klubowego regulaminu opracowanego, zatwierdzonego i przyjętego przez wszystkie kluby tej rasy. W składzie sędziowskim byli przedstawiciele każdego kraju biorącego udział w porównaniu a składowi Przewodniczył nasz klubowy kolega sędzia pracy posokowców PZŁ Jacek Pokorski.

Główną nagrodą w tej ocenie był Puchar Przechodni, który został zdobyty przez ekipę z Austrii. Radość ze zdobytego Pucharu była bardzo duża i tym większa, że Klub Austriacki w 2022r obchodził 125- lecie nieprzerwanej działalności. Drugie miejsce w ocenie przypadło kolegom klubowym z Niemiec, a trzecie Czechom. Wszystkie kluby biorące udział w spotkaniu wywodzą się z organizacji łowieckich w swoich krajach i wiedzą jak ważna jest praca z psami myśliwskimi.

Dziękujemy ZO PZŁ w Opolu i jego Komisji Kynologicznej, ZG PZŁ oraz ZKwP Oddział w Opolu i jego Sekcji Psów Myśliwskich za pomoc w organizacji tego spotkania. Dziękujemy kolegom z Klubu Posokowców PZŁ za nieocenioną pomoc przy organizacji porównania oraz firmom „Josera” , „2wolfs” i Sklep myśliwski „Makama” za upominki dla uczestników. Wszystkim delegacjom i uczestnikom bardzo dziękujemy za miłe słowa, świetną atmosferę, wymianę praktycznych doświadczeń wraz z nakreśleniem pożądanego kierunku rozwoju tej rasy.

Prezes Klubu Alpejskiego Gończego Krótkonożnego Polskiego Związku Łowieckiego
Marek Zdeb

GALERIA:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱