Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Long Range Shooting otwiera się na myśliwych. Powstała dedykowana konkurencja!

Zapraszamy myśliwych, którym nie obcy jest long shoot do Zielonki pod Warszawą w dniach 19-20 czerwca br. Tam na poligonie Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia (WITU) zostanie rozegrany Puchar Polski Open Long Range Shooting I RUNDA.

W tym roku organizatorzy postanowili wprowadzić konkurencję dedykowaną specjalnie dla myśliwych pt. „Golden Guns Myśliwi”.

Szczegóły konkurencji myśliwskiej

Konkurencje dla myśliwych odbywać się będą na dystansach 150/100/200m. Zawodnicy strzelać będą z trzech postaw do tarcz sylwetkowych: lis, dzik, kozioł

  • Odległość: 150 metrów. Postawa: (stanowisko strzeleckie imitujące strzelanie z ” luku śmigłowca”. Broń oparta na stylonowej taśmie o regulowanej wysokości, przygotowanej przez Organizatora. Strzelec przyjmuje postawę siedzącą na przygotowanym wcześniej siedzisku)

 

  • Odległość: 100 metrów w postawie siedzącej. Postawa: stojąca (broń będzie oparta o „stojak” przygotowany przez Organizatora

 

  • Odległość: 200 metrów. Postawa: siedząca ze stolika (broń znajduje się na stoliku. Osada broni będzie oparta na worku przygotowanym przez Organizatora)
Nagroda dla najlepszego strzelca myśliwego

Nagrodą główną w kategorii myśliwskiej jest MOSSBERG Patriot 308 Win. Ufundowany przez firmę CENZIN Polska Grupa Zbrojeniowa. Aby odebrać nagrodę należy posiadać „promesę” na zakup broni.

Czemu warto wziąć udział?

Long Range Shooting to zawody sportowe w których myśliwi wystartują w dedykowanej dla siebie konkurencji. Dodatkowo mogą wziąć udział w I Rundzie PPLRS gdzie sprawdzą swoje umiejętności strzelając na dużo dłuższych dystansach do 1400 m.

W czasie trwania zawodów będzie można zobaczyć stanowiska wystawców z dużą ilością ciekawej broni, optyki, noktowizji i akcesoriów strzeleckich.

Rejestracja na zawody trwa do 30.05.2021. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem na maila team99@team99.pl

Skąd myśliwi na zawodach Long Range Shooting ?

Start myśliwych na zwodach Long Range Shooting powstał z inicjatywy łowczego krajowego Pawła Lisiaka, który półtora roku temu przyjechał na  pierwszy trening long range do Zielonki. Chcąc zacieśnić współpracę między Polskim Związkiem Łowieckim a strzelcami sportowymi, organizatorzy zawodów przeprowadzili ankietę, z której dowiedzieli się, że spora liczba strzelców sportowych posiada stosowne uprawnienia do polowań. I tak w zeszłym roku na Finale Pucharu Polski PZŁ ufundował nagrody dla myśliwych startujących w Pucharze Polski. Natomiast w 2021 r. organizatorzy wyszli o krok dalej i przygotowali oddzielną konkurencję.

Zachęcamy do rejestracji, a wszystkim zawodnikom życzymy celnych strzałów!

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱