Legnica i Warszawa z nowymi łowczymi

W dniu 16 września, łowczy krajowy, Paweł Lisiak, powołał nowych łowczych okręgowych w dwóch okręgach.

ZO Legnica

W Legnicy kierownictwo objął kolega Mariusz Garbera. To absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył również studia podyplomowe na Wydziale Dziennikarstwa oraz Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest członkiem Polskiego Związku Łowieckiego od 2010 r. Należy do Koła Łowieckiego „Jedność” w Wądrożu Wielkim w okręgu legnickim.

Pełni funkcję zastępcy członka Naczelnej Rady Łowieckiej w obecnej kadencji oraz członka Komisji ds. opiniowania wniosków kół łowieckich o dzierżawę obwodów.

Pan Mariusz Garbera jest delegatem na Okręgowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego, delegatem na Krajowy Zjazd Delegatów Zarządu Okręgowego PZŁ w Legnicy i jednocześnie rzecznikiem prasowym w Zarządzie Okręgowym PZŁ w Legnicy.

Swoją pasję łowiecką rozwija także poprzez hodowlę terierów oraz kultywując grę na rogu myśliwskim.

Nominacja Mariusza Garbery
ZO Warszawa

W okręgu warszawskim funkcję łowczego objął kolega Wojciech Łukasz Kowalczyk. Ukończył studia magisterskie, a obecnie ma otwarty przewód doktorski w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu.

Jest wieloletnim członkiem Polskiego Związku Łowieckiego, posiada uprawnienia selekcjonerskie,  uprawnienia sędziego i instruktora strzelectwa myśliwskiego oraz strażnika łowieckiego. Jest łowczym Koła Łowieckiego nr 141 „Szarak” w Warszawie.

Aktywnie działał  jako członek Komisji Hodowlanej przy Okręgowej Radzie Łowieckiej, a obecnie jest członkiem trzech komisji przy Zarządzie Okręgowym w Warszawie ds. komunikacji, promocji, kultury i etyki łowieckiej. Życzymy Koledze owocnej pracy na rzecz okręgu warszawskiego.

Kolega Kowalczyk zastąpił na stanowisku kolegę Jana Danyłowa, członka Polskiego Związku Łowieckiego od 1997 r., związanego z Kołem Łowieckim nr 117 „Przepiórka” Warszawa, który funkcję łowczego okręgowego sprawował rok czasu. Kolega Danyłow pozostaje w zarządzie okręgowym na stanowisku instruktora.

 

 

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp