Informacja nt. chłodni z NFOŚiGW

Polski Związek Łowiecki w ramach przedsięwzięcia „Ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń” otrzyma od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) 19,8 mln zł w ramach priorytetowego programu „Racjonalna gospodarka odpadami”, Część 1) Selektywne zbieranie i zapobieganie powstawaniu odpadów. Środki zostaną przeznaczone na zakup chłodni do przechowywania tusz dzików pochodzących ze stref występowania ogniska wirusa ASF oraz pojazdów do ich transportu.

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi zakupu chłodni do magazynowania tusz dzików, w ramach przedsięwzięcia  chcielibyśmy poinformować, że:

  1. W pierwszym etapie zostanie przeprowadzony przetarg na wybór producenta i dostawcy chłodni (przewidywany termin styczeń 2021).
  2. W  drugim etapie zostanie przeprowadzony konkurs, w którym zostaną wyłonione koła łowieckie, do których trafią zakupione chłodnie.
  3. Wszystkie działania będą realizowane przez Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego.

Wszelkie informacje dotyczące harmonogramu przedsięwzięcia będziemy zamieszczali, z odpowiednim wyprzedzeniem, na naszej stronie.

 

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp