Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

III Ogólnopolska Pielgrzymka Myśliwych na Jasną Górę – Relacja

III Ogólnopolska Pielgrzymka Myśliwych na Jasną Górę w roku 2023 była wyjątkowym wydarzeniem, łączącym pasjonatów łowiectwa z całej Polski w duchu modlitwy i refleksji. Wspólna modlitwa, obecność myśliwych, kapelanów, sokolników, kynologów, podkreśliły znaczenie jedności i oddania Matce Bożej w roku Jubileuszowym 100-lecia Zjednoczenia Łowiectwa w Polsce.

Pielgrzymkę rozpoczęliśmy od uroczystej zbiórki myśliwych i pocztów sztandarowych na Alejach NMP, przy Placu Biegańskiego. To miejsce stało się punktem spotkania dla pasjonatów łowiectwa z całej Polski. Towarzyszyła nam Dziecięco – Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wręczycy Wielkiej, która stworzyła uroczysty nastrój. Rozpoczęliśmy nasz uroczysty marsz alejami NMP w kierunku Bazyliki NMP. Wśród uczestników pielgrzymki można było zobaczyć mnóstwo sztandarów kół łowieckich, co dodawało naszej pielgrzymce wyjątkowego charakteru.

Msza Święta była niezwykle ważna, ponieważ celebrowaliśmy ją w Narodowym Sanktuarium w roku Jubileuszowym, upamiętniając 100-lecie Zjednoczenia Łowiectwa w Polsce. Modlitwy były kierowane w intencji wszystkich myśliwych oraz zmarłych kolegów i koleżanek myśliwych. Liturgiczną służbą ołtarza asystowała grupa myśliwych z Okręgu Zamojskiego, Zespół sygnalistów „Złoty Róg” przy ZO PZŁ w Bydgoszczy oraz Orkiestra Myśliwska. Warto podkreślić, że podczas procesji z darami złożyliśmy monstrancję, wotum od częstochowskich myśliwych, jako wyraz wdzięczności i oddania Matce Bożej Królowej Polski. Dodatkowo, podczas Mszy Świętej, obecne były relikwie św. Huberta, co dodawało wyjątkowego duchowego wymiaru temu wydarzeniu.

Mszy Świętej Hubertowskiej przewodniczył Kapelan Krajowy, ksiądz Sylwester Dziedzic. Msza Święta była koncelebrowana przez kapelanów okręgowych i kapelanów kół łowieckich. Homilię wygłosił o. Tomasz Nogaj, jezuita, zapalony myśliwy, autor wielu publikacji i artykułów o tematyce łowieckiej. Zaskoczeniem była obecność dwóch aktywistek, które nawet dołączyły się do modlitwy. Mimo próby prowokacji, nikt z obecnych nie zareagował na ich obecność.

Łowczy Krajowy Paweł Lisiak podziękował zgromadzonym i przypomniał, że przybyliśmy na Jasną Górę, aby prosić Boga, Matkę Bożą i Świętego Huberta o potrzebne łaski – zdrowie, jedność, zrozumienie i pomyślność dla myśliwych i ich rodzin, rolników, leśników oraz sympatyków łowiectwa. Po zakończonej Mszy Świętej, kordelas otrzymał ks. Sylwester Dziedzic w podziękowaniu za jego zasługi dla Łowiectwa. Było to wyjątkowe wyróżnienie. Nie zabrakło także pasjonatów sokolnictwa oraz kynologów z ich wiernymi przyjaciółmi – psami.

Pielgrzymka Myśliwych na Jasną Górę w roku 2023 była wyjątkowym wydarzeniem, które połączyło pasjonatów łowiectwa z całej Polski w duchu modlitwy i refleksji. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym pięknym wydarzeniu. Darz Bór i Szczęść Boże!

Relacje medialne:

TVP 3 KATOWICE

JASNA GÓRA

GAZETA WYBORCZA

MISYJNE.PL

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱

Strategia dla Łowiectwa