Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Francuskie rogi myśliwskie na liście UNESCO

Z radością informujemy, że w dniu 17.12.2020r. muzyka francuskich rogów myśliwskich została wpisana na reprezentatywną listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO!

 

Wniosek w tym zakresie – jak informuje vice Prezes FACE i członek ZG PZŁ kol. Jarosław Kuczaj – złożyli sygnaliści z Francji, Luksemburgu, Belgii i Włoch.

 

Więcej informacji na ten temat jest dostępnych pod tym linkiem.

W Polsce muzyki tej możemy posłuchać dzięki Zespołowi Francuskiej Muzyki Myśliwskiej „Trompes de Pologne” działającemu przy Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie (na zdjęciu Zespół Trompes de Pologne – msza hubertowska, Festiwal Muzyki Myśliwskiej im. Piotra Grzywacza w Tucholi w roku 2019). „Powstał w roku 2000. Jest on jedynym – jak czytamy na fanpage’u FB „Trompes de Pologne” – tego typu zespołem w kraju, prezentującym mało znaną w Polsce – francuską muzykę myśliwską wywodzącą się z tradycji wielkich, konnych polowań par force.

W 2010 roku członkowie zespołu zostali przyjęci do Międzynarodowej Federacji Rogów Francuskich (FITF).”

Poniżej kilka utworów w wykonaniu Zespołu „Trompes de Pologne”/źródło:YT/:

 

Gratulujemy i mamy nadzieję, że także kolejne dziedziny związane z odwiecznymi tradycjami łowieckimi, w tym również te w Polsce,  zostaną zauważone i docenione przez UNESCO.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱