Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Do Krainy Wiecznych Łowów odszedł śp. prof. Ryszard Dzięciołowski

Ze głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci śp. prof. dr hab. Ryszarda Dzięciołowskiego, ikony polskiego łowiectwa.
Jego myśliwska droga rozpoczęła się w 1948 roku, gdy wstąpił w szeregi  Polskiego Związku Łowieckiego. Główną gałęzią jego działalności łowieckiej była edukacja. Związany był z Wydziałem Leśnym SGGW, gdzie kierował Samodzielnym Zakładem Zoologii Leśnej i Łowiectwa. Swój dorobek naukowy przekładał na monografie nt. zwierząt łownych. Był też autorem wielu podręczników łowieckich wydawanych przez Polski Związek Łowiecki.
Uczył nas nie tylko przez wykłady ale przede wszystkim dając przykład, także ogromnej Kultury i Elegancji, dzięki którym Łowiectwo wychodzi poza ramy gospodarowania zwierzyną czy polowania
mówili jego studenci.
Był też autorem wielu podręczników łowieckich wydawanych przez Polski Związek Łowiecki. Ściśle współpracował  z redakcją „Łowca Polskiego”. Pełnił wiele funkcji w szeregach naszego Zrzeszenia. Był przewodniczącym Komisji Hodowlanej przy Naczelnej Radzie Łowieckiej. Reprezentował polskich myśliwych w Międzynarodowej Radzie Łowiectwa i Ochrony Zwierzyny (CIC) oraz Federacji Europejskich Stowarzyszeń Myśliwskich (FACE).

Za swoje zasługi został odznaczony najwyższym odznaczeniem łowieckim – Złomem.

Pamięć o Nim na zawsze pozostanie wśród nas, a knieja, którą tak umiłował, niech wiecznie szumi nad Jego mogiłą.

Niech spoczywa w pokoju!

Cześć Jego pamięci!

 

Zarząd Główny

Naczelna Rada Łowiecka

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱

Strategia dla Łowiectwa