W ubiegłym tygodniu prof. Dariusz Gwiazdowicz zwrócił uwagę jak pod pretekstem ochrony przyrody prowadzi się walkę polityczną. W najnowszym numerze Tygodnika Solidarność czytelnicy mają okazję dowiedzieć się jak systemowo PZŁ włącza się w realizację strategii bezpieczeństwa narodowego, znacząco wzmacniając społeczną pozycję środowiska myśliwych. Od 1 stycznia 2025 roku myśliwi zyskali oficjalny status ochotniczej siły współtworzącej system ochrony ludności i obrony cywilnej.
Co łączy wsparcie patrolowania granicy, ratownictwo medyczne i kontrowersje wokół próby wprowadzenia badań okresowych? Czy to tylko polityczna gra, czy może realny potencjał, który zbyt długo pozostawał w cieniu?
Zachęcamy do zapoznania się tekstem Szymona Hatłasa – o tym co się dzieje, gdy unikalny potencjał myśliwych służy ochronie społeczeństwa.