Hubertus 2021

TARCE, 2 PAŹDZIERNIKA 2021

„Rolnik, Leśnik, Myśliwy – łączy nas przyroda”

Tegoroczne obchody Ogólnopolskiego Hubertusa odbędą się w Tarcach. Impreza organizowana wspólnie przez myśliwych, leśników i rolników skierowana jest do sympatyków natury.

ORGANIZATORZY

Wydarzenie

Hubertus 2021

Tegoroczne obchody Ogólnopolskiego Hubertusa odbędą się w Tarcach. Lokalizacja wydarzenia nawiązuje bezpośrednio do obchodzonego w tym roku 100-lecia powstania w Wielkopolsce pierwszej ogólnopolskiej organizacji łowieckiej w niepodległej Polsce - Polskiego Związku Myśliwych. Dodatkowo to właśnie w Tarcach ponad 100 lat temu biło serce Powstania Wielkopolskiego, któremu przewodniczył właściciel posiadłości, w której odbędą się uroczystości, mjr. Zbigniew hr. Ostroróg-Gorzeński.

Impreza organizowana wspólnie przez myśliwych, leśników i rolników skierowana jest do sympatyków natury. Jej celem jest integracja społeczeństwa z myśliwymi, leśnikami i rolnikami oraz prezentacja bogatego dorobku kultury łowieckiej, jak i bieżącej działalności Polskiego Związku Łowieckiego i Lasów Państwowych

Historia

Hubertus to wspólne święto myśliwych, leśników i jeźdźców, czyli środowisk, którym patronuje św. Hubert. Organizowane jest na zakończenie sezonu jeździeckiego i jednocześnie na początek sezonu jesienno-zimowych polowań. Tegoroczne obchody nawiązują do postaci majora Zbigniewa hrabiego Ostroroga-Gorzeńskiego, dowódcy jarocińskich powstanców wielkopolskich, myśliwego i organizatora jednych z największych polowań przed I Wojną Światową w Wielkim Księstwie Poznańskim. Pasję do polowań odziedziczył po swoim ojcu Stanisławie, budowniczym przepięknego neorenesansowego pałacu w Tarcach, na terenie którego odbędzie się tegoroczna uroczystość.

PATRONAT HONOROWY

Patronat honorowy Ministra
Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy

PARTNERZY

PATRONI MEDIALNI

LOKALIZACJA

NOCLEGI

PROGRAM

2 PAŹDZIERNIKA
HUBERTUS 2021 (SOBOTA 10.00 - 20.30)

Wydarzenia współtowarzyszące w Tarcach
Sobota

JARMARK HUBERTOWSKI

Udział w jarmarku (SPRZEDAŻ, REKLAMA, WYSTAWA)