Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

„Dzika lekcja” dla młodzieży z Tarnowa

29 maja młodzież z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie miała okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu zorganizowanym przez Komisję Kultury, Tradycji i Promocji Łowiectwa w ZO PZŁ w Tarnowie. To niezwykłe spotkanie było transmitowane na żywo przez radio RDN, które relacjonowało przebieg wydarzenia na antenie.

Przewodniczący Komisji, Marcin Piotrowski, przybliżył młodzieży oraz słuchaczom tajemnice rezerwatu przyrody Skamieniałe Miasto. Opowiadał o pracy myśliwych oraz ich roli w ochronie przyrody. Uczestnicy dowiedzieli się, jak myśliwi dbają o środowisko naturalne i jakie działania podejmują w celu jego ochrony.

Sławomir Pawlikowski z Polskiego Związku Łowieckiego, z 30-letnim doświadczeniem w wabiarstwie, tłumaczył, że wabienie nie ogranicza się jedynie do polowań na zwierzęta .

 „Można używać wabienia w fotografii i obserwacji niektórych gatunków, nie tylko łownych, ale również chronionych” – wyjaśniał Pawlikowski.

Młodzież miała również okazję uczestniczyć w lekcji kynologii łowieckiej w terenie oraz poznać sygnały łowieckie. W ramach „dzikich lekcji” uczniowie zwiedzili także Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach.

Komisja Kultury zadbała również o kulinarną stronę wydarzenia, serwując młodzieży i nauczycielom pyszne „dzikoburgery”. Przy wsparciu kapelana krajowego PZŁ, ks. Sylwestra Dziedzica, uczestnicy mogli również poznać kilka edukacyjnych wątków na temat św. Huberta, patrona myśliwych.

Przypominamy, że „dzikie lekcje” to program edukacyjny dla szkół ponadpodstawowych, wpisany w Strategię Zrównoważonego Łowiectwa, opracowany przez Edukatora PZŁ i dostępny na stronie internetowej związku: „Program edukacyjny dla szkół”.

Gratulujemy edukatorom z Komisji Kultury, Tradycji i Promocji Łowiectwa w Tarnowie za świetną inicjatywę i inspirujący program!  Warto czerpać z najlepszych wzorców i inspirować młodzież do poznawania i ochrony przyrody.

Zobacz też: RDN

Zdjęcia: RDN i ZO PZŁ Tarnów

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱

Strategia dla Łowiectwa