OGÓLNOPOLSKI HUBERTUS WĘGROWSKI

W dniu 23 października br. w Węgrowie odbyły się uroczystości z okazji święta patrona myśliwych, leśników i jeźdźców - Św. Huberta. Organizatorami obchodów był Polski Związek Łowiecki oraz Lasy...

Czytaj dalej

O BIORÓŻNORODNOŚCI DLA PRZYSZŁOŚCI - CZYLI JAK...

W dniu 27 października 2016r, w auli II gmachu Wydziału Nauk o Zwierzętach, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego W Warszawie odbędzie się konferencja podsumowująca projekt " O BIORÓŻNORODNOŚCI DLA...

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKIE POLOWANIE HUBERTOWSKIE

W dniu 22 października 2016r. odbyły się wielkie łowy z okazji Ogólnopolskiego Hubertusa Węgrowskiego. W polowaniu udział wzięło 455 myśliwych.

Czytaj dalej

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ W ŚWIETLE ENCYKLIKI "LAUDATO...

Myśliwi wzięli udział w konferencji zorganizowanej przez Ministra Środowiska prof. Jana Szyszko oraz prefekta Kongregacji Nauki Wiary ks. kardynała Gerharda Mullera.

Czytaj dalej

WYSTAWA ŁOWIECKA W SEJMIE RP

W dniu 15 października br. w Sejmie RP odbyła się wystawa prezentująca bogactwo sztuki łowieckiej.

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKA INWENTARYZACJA DZIKÓW

Minister Środowiska Jan Szyszko na posiedzeniu plenarnym Sejmu RP zapowiedział przeprowadzenie ogólnopolskiej inwentaryzacji dzików, której celem jest określenie liczebności tego gatunku.

Czytaj dalej

STANOWISKO PZŁ dot. SPECUSTAWY

Wprowadzana obecnie specustawa, nakłada na myśliwych nowe obowiązki, za które dodatkowo będą groziły kary. Polski Związek Łowiecki przedstawia stanowisko w tej sprawie.

Czytaj dalej

KAPITUŁA ODZNACZEŃ ŁOWIECKICH

Kapituła Odznaczeń Łowieckich na swym posiedzeniu w dniu 21 września 2016r. nadała odznaczenia łowieckie następującym osobom i kołom łowieckim.

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI HUBERTUS WĘGROWSKI

Polski Związek Łowiecki oraz Lasy Państwowe zapraszają na Ogólnopolski Hubertus Węgrowski, który odbędzie się w dniach 22-23 października 2016r. na Zamku w Liwie/Węgrowie.

Czytaj dalej

DOŻYNKI PREZYDENCKIE Z UDZIAŁEM POLSKIEGO ZWIĄZKU...

W dniach 10-11 września 2016 w Spale odbyły się DOŻYNKI PREZYDENCKIE, w których udział wzięli przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego.

Czytaj dalej

PODSUMOWANIE I OTWARTYCH WARSZTATÓW KYNOLOGICZNYCH...

W dniach 27-28.08.2016 r. w Brzezinach odbyły się I Otwarte Warsztaty Kynologiczne zorganizowane przez Zarząd Okręgowy PZŁ w Rzeszowie oraz Komisję Kynologiczną ORŁ w Rzeszowie.

Czytaj dalej

NARADA ŁOWCZYCH OKREGOWYCH Z MINISTRAMI

W dniu 6 września w siedzibie Polskiego Związku Łowieckiego odbyła się narada łowczych okręgowych PZŁ z Ministrami i Zastępcą Głównego Lekarza Weterynarii

Czytaj dalej