„Łowiec Polski” – miesięcznik o tematyce przyrodniczo-łowieckiej, poruszający tematy z dziedziny nauk przyrodniczych, ekologii, historii, etyki łowieckiej, prawa, broni i amunicji, kynologii łowieckiej, sokolnictwa, myślistwa łuczniczego, a także działalności Polskiego Związku Łowieckiego – wydawany od 1899 roku jest jednym z najstarszych tego typu tytułów w Polsce i w Europie.
Wydawcą miesięcznika jest Polski Związek Łowiecki- Zarząd Główny. „Łowiec Polski” dostępny jest w sprzedaży bezpośredniej, realizowanej we współpracy z najważniejszymi sieciami prasowymi, oraz w prenumeracie, w tym także zagranicznej.
Od 2006 roku „Łowiec Polski” liczy sobie 116 stron, a od 2014 roku wydawany jest również w wersji elektronicznej, dostępnej na najpopularniejszych platformach: Apple (za pośrednictwem AppStore) oraz Android (za pośrednictwem Google Play).
Rozpoczyna się majówka i będziemy zaszczyceni, jeżeli podczas tych kilku wolnych dni znajdziecie czas na lekturę „Łowca Polskiego”. W najnowszym numerze zamieszczamy ranking najmocniejszych rogaczy upolowanych w minionym sezonie!
– O klasycznych sztucerach – Sauer 80 i 90, które wyróżniają się płynną i cichą pracą zamka, w artykule „Legenda nie przemija” pisze Marek Czerwiński.
– Rafał Marton testuje quada Polaris Sportsman, który zwraca uwagę wszechstronnością i doskonale nadaje się do łowiska.
– Niektórzy twierdzą, że najlepszą szkołą dla młodego psa jest nauka od doświadczonego czworonoga. Czy mają rację? Sprawę wyjaśnia Andrzej Wilczopolski, nasz ekspert od kynologii.
– Niegdyś kuropatwy były jednymi z najliczniejszych gatunków ptaków Europy. Obecnie są wyznacznikiem jakości środowiska i symbolem zanikającej bioróżnorodności. Co zrobić, aby pomóc naszym polnym kurakom? Przeczytajcie artykuł dr. Szymona Hatłasa!
– Jak wyglądało polowanie na Syberii w czasach caratu? Jak przedstawiały się stany zwierzyny? Co groziło za naruszenie granic cudzego terytorium? Publikujemy wspomnienie Stefana Osuchowskiego pt. „Ścieżka myśliwca”.
– Dzikie gęsi coraz częściej trafiają na łamy mediów, głównie za sprawą dwóch przeciwstawnych narracji. Środowiska antyłowieckie twierdzą, że ptaków tych ubywa, z drugiej strony rolnicy alarmują o coraz większych szkodach. Jak jest naprawdę wie dr hab. inż. Paweł Nasiadka.
– Jeśli bór podarzy Wam dzikiem, skorzystajcie z przepisu, który podsuwa Jolanta Maślak, i przygotujcie świeżonkę.
Zapraszamy do lektury!
Redakcja
Cena prenumeraty jest niższa niż w sprzedaży detalicznej
Dostawa bezpośrednio do domu lub firmy
Informacje z kraju i ze świata, porady praktyczne oraz historie ciekawych polowań