Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Przewodniczący Zarządów Okręgowych w siedzibie ZG PZŁ

W siedzibie Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego trwa pierwsze w tym roku spotkanie robocze łowczego krajowego Pawła Lisiaka z łowczymi okręgowymi z całego kraju.

Koleżanki i Koledzy cieszę się, że możemy się tu razem spotkać. Chciałem Wam podziękować za pracę, którą wykonujecie każdego dnia, często mając trochę pod górkę, rozwiązując problemy które są w Waszych okręgach i tyczą się całego Zrzeszenia. Dziękuję za zaangażowanie, pomysły i dużą wykonaną pracę.

 – mówił na wstępie Przewodniczący Zarządu Głównego

Tematem wiodącym spotkania jest wykorzystanie efektów synergii zasobów  i potencjałów zarządów okręgowych w zarządzaniu Polskim Związkiem Łowieckim. Łowczy krajowy dyskutuje z łowczymi okręgowymi nad możliwością poprawy jakości obsługi myśliwych na bazie najlepszych praktyk zarządów okręgowych.

Spotkanie poświęcone jest również podsumowaniu działań Polskiego Związku Łowieckiego w 2021 r. oraz omówieniu najważniejszych wyzwań stojących przed polskim myślistwem na rok bieżący.

Najlepsi Łowczowie Okręgowi PZŁ

Podczas spotkania łowczy krajowy Paweł Lisiak nagrodził najlepszych łowczych okręgowych za pracę wykonaną w 2021 r. Spośród 49 kolegów, sześciu uzyskało największą liczbę punktów i wykazało się nie tylko pracowitością, ale też kreatywnością w wykonywaniu swoich zadań. Są to:

  1.  Michał Gawdzik z ZO Katowice,
  2. Jacek Banaszek z ZO Zielona Góra,
  3. Aleksandra Dzięcioł- Gęsiarz z ZO Kraków,
  4. Wojciech Adamczyk z ZO Zamość,
  5. Damian Pizoń z ZO Szczecin
  6. Wojciech Pawliszak z ZO Gorzów Wlkp.

Każdy z Was jest inny i każdy jest wspaniały! Dzięki Wam to łowiectwo bardzo dobrze funkcjonuje. Mam nadzieję, że w tym roku zapoczątkujemy tradycję, która będzie miała szansę pokazać Was jak i Wasze okręgi z jak najlepszej strony. Nie zamyka to nikomu drogi, żeby był jeszcze lepszym. Naszym celem jest zapewnienie ciągłości łowiectwa i jego poprawa. 

 – mówił łowczy krajowy Paweł Lisiak.

Kryterium wyboru najlepszych łowczych

Rok 2021 zapoczątkował pracę systemową z łowczymi okręgowymi w zakresie organizacji i oceny poszczególnych działań. Łowczowie okręgowi sporządzali plany kwartalne swoich działań w trzech obszarach zarządczo-finansowym, współpracy z kołami łowieckimi oraz szeroko pojętej promocji i poprawy wizerunku PZŁ. Każdy kwartał weryfikowany był przez dyrektor Monikę Wachowiak w zakresie terminowości realizacji założonych zadań, jakości i bardzo pożądanej na stanowisku managerskim kreatywności. Ocena zakładała możliwość zdobycia punktów w skali 0-10 pkt.  w każdym obszarze kwartalnie. Wielu łowczych okręgowych szczególnie tych wyróżnionych, brała również udział w pracach zespołów interdyscyplinarnych w zakresie strzelectwa, bezpieczeństwa na polowaniach, walki z ASF, promocji dziczyzny, co owocowało dodatkowymi punktami za swoją działalność w PZŁ.

Obszar finansowo – zarządczy determinowały głównie zadania inwestycyjne, reorganizacji pracy zarządów okręgowych, poprawy jakości obsługi myśliwych, organizacji szeregu szkoleń, warsztatów, kursów,  modernizacji i doposażania strzelnic, wycen medalowych, współpracy z organami weterynarii, WFOŚ-iu, włodarzami miast i województw.

Obszar współpracy z kołami łowieckimi podlegający ocenie to przede wszystkim: szeroko pojęta pomoc dla kół w zakresie wdrożeń elektronicznej książki wyjść na polowania oraz pracy w systemie kół łowieckich, konsultacje w zakresie planów polowań zbiorowych wraz ze szkoleniami w zakresie zasad bioasekuracji, weryfikacja wniosków dotyczących dzierżawy obwodów, kontrole dokumentacji prowadzenia gospodarki łowieckiej, przeprowadzania Walnych Zgromadzeń, organizacja pogotowania postrzałkowego.

W ramach promocji i poprawy wizerunku PZŁ łowczowie okręgowi wykazywali się sprawnym przeprowadzaniem szeregu akcji charytatywnych, promocji dziczyzny, organizacją imprez, festiwali i spotkań edukacyjnych, prowadzeniem stron na social mediach, uczestnictwa w obchodach i uroczystościach państwowych.

Gratulujemy najlepszym łowczym okręgowym i cieszymy się, że nasza organizacja ma tak zaangażowanych myśliwych, dla których funkcja Łowczego Okręgowego to jednocześnie pasja i misja.

W spotkaniu na Nowym Świecie wzięli również udział przedstawiciele Ministerstwa Klimatu: Hubert Hamulecki oraz Maciej Szmit, z którymi rozmawiano na temat procesu dzierżawy obwodów łowieckich.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱

Strategia dla Łowiectwa