Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Działania na Nowym Świecie 2-8 sierpnia

Powołanie nowego przewodniczącego Zarządu Okręgowego PZŁ w Skierniewicach

4 sierpnia Łowczy Krajowy Paweł Lisiak powołał na stanowisko przewodniczącego Zarządu Okręgowego PZŁ w Skierniewicach Dariusza Kosmatkę. Nowy Łowczy Okręgowy ukończył studia inżynierskie w Wyższej Inżynierskiej Szkole w Radomiu w zakresie ochrony środowiska oraz studia magisterskie na Akademii Finansów w Warszawie w zakresie finansów i rachunkowości.

Zmiany w Zarządzie Głównym

Z dniem 4 sierpnia 2021 roku wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka odwołał z funkcji członków Zarządu Głównego PZŁ Grzegorza Karpika, Jarosława Kuczaja i Jakuba Rafalskiego. Jednocześnie z dniem 5 sierpnia 2021 roku powołał nowego członka Zarządu, którym został dr hab. nauk technicznych Damian Przestacki, profesor Politechniki Poznańskiej.

Posiedzenie ZG PZŁ

Dnia 5 sierpnia po raz pierwszy w nowym trzyosobowym składzie odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego PZŁ. W posiedzeniu uczestniczył przewodniczący ZG PZŁ Paweł Lisiak, Ewa Kraska oraz nowo powołany do pełnienia funkcji członka ZG Damian Przestacki. Łącznie na posiedzeniu zostało podjętych osiem uchwał oraz zarządzenie w sprawie przyznania czterech legitymacji Junior PZŁ. Uchwały dotyczyły między innymi organizowanych przez ZO w Opolu zawodów strzeleckich „VIII Mistrzostwa PZŁ Dian”, dofinansowania przez ZG PZŁ imprez kynologicznych tj. Konkurs Pracy Wyżłów i Psów Myśliwskich Małych Ras organizowanych przez ZO w Tarnowie, IV Specjalistycznej Wystawy Klubu Wyżła Brytyjskiego oraz Krajowej Wystawy Wyżła Brytyjskiego. ZG PZŁ zdecydował się również wesprzeć finansowo Klub Sokolników działający przy PZŁ „Gniazdo Sokolników”.

Spotkanie w sprawie współpracy z Federacją Gospodarki Żywnościowej RP

Łowczy Krajowy Paweł Lisiak spotkał się w siedzibie Zarządu Głównego z Dyrektorem Biura Federacji Gospodarki Żywnościowej RP Andrzejem Kuczyńskim. FGŻ jest związkiem organizacji branżowych i innych podmiotów prawnych z sektora rolno-spożywczego, działających na rzecz wspierania, promocji i rozwoju polskiej gospodarki żywnościowej. Spotkanie dotyczyło możliwości współpracy m.in. w zakresie promocji dziczyzny. PZŁ chciałby przede wszystkim dotrzeć bezpośrednio do producentów żywności z ofertą zagospodarowania zdrowego i wartościowego mięsa. Działania takie wpisywałyby się również w Strategię od Pola do Stołu, zaproponowanej przez Komisję Europejską dla szeroko rozumianej produkcji rolno-spożywczej, w kontekście produktów z dziczyzny.

Warsztaty w Czempiniu dla przewodników tropowców i posokowców

W sobotę 7 sierpnia odbyły się w Czempiniu warsztaty kynologiczne zorganizowane przez Łowczego Krajowego Pawła Lisiaka. W warsztatach wzięły udział osoby, które wylicytowały swój udział w ramach charytatywnej akcji pomocy Annie Rudzkiej, dianie poszkodowanej w wyniku pożaru domu, w którym mieszkała z dwójką dzieci. Zajęcia zostały podzielone na dwa bloki tematyczne. Łowczy Krajowy Paweł Lisiak poprowadził blok, który dotyczył szkolenia i praktycznego wykorzystanie psów pracujących na tropie postrzałków zwierzyny grubej. Drugi blok tematyczny, poprowadzony przez Paulinę Lisiak, dotyczył handlingu.

Czytaj więcej na temat warsztatów w Czempiniu 

Mistrzostwa dian w Opolu

W niedzielę 8 sierpnia na strzelnicy ZO PZŁ w Opolu odbyły się VIII Mistrzostwa Dian PZŁ. W zawodach uczestniczyło blisko 70 dian, które rywalizowały w sześcioboju myśliwskim. Gospodarzem zawodów był Łowczy Okręgowy w Opolu Mieczysław Piastowski. W wydarzeniu uczestniczył Łowczy Krajowy Paweł Lisiak, zaś ZG PZŁ ufundował nagrodę w konkursie – voucher dla trzyosobowej drużyny na polowanie na bażanty w OHZ Lisięcice lub OHZ Moszna. Puchary, medale, dyplomy oraz nagrody wręczyli laureatkom Łowczy Krajowy Paweł Lisiak oraz sędzia główny zawodów Mariusz Maciejewski.

Relacja z mistrzostw tutaj

Bieżące działania

Do Wydziału Kontroli, Szkoleń i Audytu Wewnętrznego w ciągu ostatniego tygodnia wpłynęło 48 nowych spraw.  W przeważającej większości są to odwołania od uchwał zarządów okręgowych, bądź wnioski o zbadanie spraw w trybie nadzoru. Tylko z dwóch zarządów okręgowych wpłynęło aż 21 wniosków o zastosowanie trybu nadzoru wobec 30 uchwał. Wydział otrzymał także zapytania dotyczące przepisów związanych z walnymi zgromadzeniami członków kół łowieckich oraz związane z organizacją szkoleń w zarządach okręgowych.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱

Strategia dla Łowiectwa