Polski Związek Łowiecki uzyskał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2022.

Działania na Nowym Świecie 26 lipca – 1 sierpnia

Nowy Łowczy Okręgowy

26 lipca Łowczy Krajowy Paweł Lisiak powołał na stanowisko przewodniczącego Zarządu Okręgowego PZŁ w Elblągu Andrzeja Rybickiego.

Nowy termin realizacji programu „Ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń”

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyjął wniosek Polskiego Związku Łowieckiego o przedłużenie terminu zakupu m.in. 400 chłodni przeznaczonych dla kół łowieckich, znajdujących się w strefach występowania wirusa ASF. Obecny termin zakończenia przedsięwzięcia to 31 marca 2022. Utrzymanie poprzedniego terminu nie było możliwe ze względu na wzrost cen we wszystkich branżach w związku z pandemią koronawirusa. Cena surowców na światowym rynku w niektórych przypadkach wzrosła nawet dwukrotnie. W związku z tym ceny założone we wniosku z 2019 roku nie były adekwatne do obecnej sytuacji rynkowej. Program był kosztorysowany w maju 2020, a wykonanie przewidziano na maj 2021. Żaden z podmiotów nie był zainteresowany realizacją kontraktu przy proponowanych warunkach cenowych. Konieczna była zatem nowa wycena projektu i ponowne jego ogłoszenie.

Posiedzenie Naczelnej Rady Łowieckiej

W dniach 27-28 lipca w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się dwudniowe posiedzenie Naczelnej Rady Łowieckiej. Porządek obrad obejmował m.in. omówienie i ocenę pracy Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego w 2021 roku.

AGROBIESZCZADY 2021. XXV Targi Turystyki, Leśnictwa, Łowiectwa i Produktu Lokalnego

Łowczy Krajowy Paweł Lisiak uczestniczył w XXV Targach Turystyki, Leśnictwa, Łowiectwa i Produktu Lokalnego AGROBIESZCZADY 2021, które odbyły się w dniach 31 lipca-1 sierpnia w Lesku. W ramach wydarzenia odbyła się konferencja p.t. „Gospodarska Łowiecka a rozwój regionu Bieszczad”, zorganizowana przez ZO PZŁ Krosno. Podczas konferencji zaprezentowano szereg tematów dotyczących gospodarki łowieckiej oraz ochrony przyrody regionu Bieszczad. Łowczy Krajowy w swoim wystąpieniu na konferencji mówił o kierunkach rozwoju łowiectwa, który opiera się na trzech filarach. Są to: rozwój obecnego modelu łowiectwa z naciskiem na zmiany dostosowujące do obecnych potrzeb społecznych i środowiskowych, wprowadzenie zmian prawnych pozwalających na rozwój łowiectwa jako ważnych gałęzi gospodarki oraz wprowadzenie dziczyzny na polski rynek jako dostępnego i powszechnego produktu konsumenckiego. Podczas konferencji wystąpili także przewodniczący Senackiej Komisji Środowiska Zdzisław Pupa, dr hab. Roman Gula, profesor MiIZ PAN, prof. dr hab. inż. Maria Ruda – Stowarzyszenie Rolników OSTOJA w Nagórzanach, Paweł Krajmas  – Prezes Stowarzyszenia Polska Ekologia, Członek Komitetu Zarządzającego Funduszem Promocji Wieprzowiny oraz Jerzy Daniel – Prezes Firmy „Kanwil” Dębica.

Czytaj więcej o XXV Targach Turystyki, Leśnictwa, Łowiectwa i Produktu Lokalnego AGROBIESZCZADY 2021

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱

Strategia dla Łowiectwa