"Chcesz być myśliwym, jak niegdyś przodkowie, Więc strunę najczulszą w twym sercu poruszę,
Byś wszystko poświęcił w czynach i mowie! Chcesz wciąż być myśliwym? Oddaj swą duszę!"

Jan Jerzy Jóźwiak
Władze i Organy PZŁ

Władze i Organy PZŁ

Główna Komisja Rewizyjna 
Lp. Nazwisko i Imię Okręg
1. Gierliński Ryszard – Przewodniczący Biała Podlaska
2. Bartosz Henryk Leszno
3. Bieliński Zygmunt Warszawa
4. Bieniek Józef Tarnobrzeg
5. Chwaliński Henryk Lublin
6. Graczyk Jerzy Ciechanów
7. Kantypowicz Jan Elbląg
8. Kosarzewski Zbigniew Wałbrzych
9. Kroker Tadeusz Przemyśl
10. Krokosz Andrzej Koszalin
11. Langer Adam Gdańsk
12. Litwinienko Jerzy Suwałki
13. Michalczuk Mariusz Chełm
14. Mordzak Benedykt Włocławek
15. Soliwoda Henryk Ostrołęka
16. Ziemiński Stanisław Rzeszów
Zespół Głównego Rzecznika Dyscyplinarnego
Lp. Nazwisko i Imię Okręg
1. Bałdys Robert – GRD Warszawa
2. Czmielewski Marek – z-ca GRD Chełm
3. Kaucz Andrzej – z-ca GRD Wrocław
4. Kropidłowski Jerzy – z-ca GRD Gdańsk
5. Tomczyk Wojciech – z-ca GRD Kalisz
6. Zieliński Bolesław – z-ca GRD Poznań
7. Zapała Aleksander – z-ca GRD Kielce
· Główny Sąd Łowiecki
Lp. Nazwisko i Imię Okręg
1. Jabłoński Zygmunt – Prezes Ciechanów
2. Borkowski Grzegorz Warszawa
3. Krawczyk Jacek Warszawa
4. Dąbrowski Jarosław Lublin
5. Domińczyk Tadeusz - z-ca Opole
6. Gaczyński Kazimierz Radom
7. Grondal Zbigniew Leszno
8. Kowalczyk Włodzimierz Siedlce
9. Michalski Zbigniew Zielona Góra
10. Łuszczak Jan Wrocław
11. Maśliński Włodzimierz Konin
12. Nowak Piotr Piotrków Tryb.
13. Rypina Jerzy Białystok
14. Solarski Jerzy Rzeszów
15. Szmyd Jan Radom
16. Tadych Jacek Bydgoszcz
17. Terlecki Bogdan Krosno
18. Tetkowski Mirosław Ciechanów
19. Zieliński Jakub Poznań
Kapituła Odznaczeń Łowieckich
Lp. Nazwisko i Imię Okręg
1. Kaliski Maciej – Przewodniczący Kraków
2. Cichowski Karol Lublin
3. Gorski Marek Gdańsk
4. Jaszczyk Jan Koszalin
5. Kopela Antoni Katowice
6. Kwieciński Mirosław Poznań
7. Michniewicz Marek Olsztyn
8. Piszczatowski Zygmunt Białystok
9. Serdyński Józef Szczecin
10. Stępniak Adam Siedlce
11. Wisławski Sławomir Skierniewice