KANAŁY TELEWIZYJNE

Wybierz interesujący Cię kanał telewizji VOD.

TAJEMNICE KNIEI

DOSTĘPNE VOD

Wybierz dostępny film z listy poniżej lub z listy seriali VOD. Jeżeli nie udało się połączyć z nadajnikiem za pierwszym razem, to odśwież stronę.

 • Odc.1, Dzika jest natura dzika

  Gęste zarośla, trzcinowiska, dzik kryje się zawsze tam gdzie może uciec przed wzrokiem człowieka. Tak naprawdę z natury jest płochliwy. My pokażemy wam prawdziwe życie dzika. Przyjrzymy się życiu dziczej watahy, podpatrzymy nocne dzicze harce, opowiemy o potężnej dziczej broni i powiemy kiedy ta płochliwa i wstydliwa świnka staje się prawdziwą bestią.

  Tajemnice Kniei, 2013, 22 min.

 • Odc. 2, Kaczka Dziwaczka

  W tym Tajemnice Kniei, Odcinku, Tajemnic kniei powiemy wam co się dzieje z kaczką krzyżówką. Dlaczego w miejscach najbardziej dla niej charakterystycznych jest jej coraz mniej? A dlaczego w mieście jest jej coraz więcej?

  Tajemnice Kniei, 2013, 22 min.

 • Odc. 3, Bażant i kuropatwa. Walka o przeżycie

  W tym Tajemnice Kniei, Odcinku, Tajemnic kniei opowiemy wam o ptakach, bez których wielu przyrodników nie wyobraża sobie krajobrazu polskich pól i łąk. O ptakach, które stały się synonimem sielskiej polskiej wsi w literaturze i malarstwie, o ptakach, które w tej chwili prowadzą walkę o przeżycie. Zapraszamy na opowieść o bażancie i kuropatwie.

  Tajemnice Kniei, 2013, 22 min.

 • Odc. 4, Kilogramy na głowie

  Przyrodnicy nazywają to najpiękniejszym z teatrów przyrody. Każdy z aktorów ma tutaj dokładnie wyznaczoną rolę . Choć tekstu nie ma za wiele, to imponująca jest sama forma widowiska. Przypomina zmagania gladiatorów. Przedstawienia rozpoczynają się zawsze pTajemnice Kniei, Odczas pierwszych przymrozków, a scenariusz jest ten sam od setek lat. Zapraszam na opowieść o rykowisku.

  Tajemnice Kniei, 2013, 22 min.

 • Odc. 5, Daniel. Zwierzę o męskim imieniu

  Daniele podobnie jak jelenie żyją w stadach zwanych chmarami. Ten malowniczy gatunek ma swoje pochodzenie w krajach Europy Południowej. W Polsce początkowo hodowany był jako zwierzę ozdobne w przypałacowych parkach i rezydencjach. Od pewnego czasu można go obserwować także w stanie dzikim. Do naturalnego środowiska wprowadzane są przez koła łowieckie. Hodowany jest także na fermach prywatnych.

  Tajemnice Kniei, 2013, 22 min.

 • Odc. 6, Osiodłana owca

  Rześki poranek to doskonała pora, żeby wybrać się na obserwację muflonów. Tak naprawdę muflon nie jest naszym rodzimym zwierzęciem, ale są dwa powody, żeby o nim powiedzieć. Po pierwsze jest bardzo piękny i ciekawy do obserwacji, po drugie samce toczą interesujące walki. Dlatego w tym Tajemnice Kniei, Odcinku, Tajemnic kniei pora na osiodłaną owcę. Zapraszamy.

  Tajemnice Kniei, 2013, 22 min.

 • Odc. 7, Władca bagien

  Mszary, bagienne olsy, torfowiska to tereny, które zamieszkuje nasz największy przedstawicieli rodziny jeleniowatych. Mimo, że waży nawet 600 kilogramów doskonale pływa, ba także nurkuje. W tajemnicach kniei zapraszam na opowieść o łosiu i problemach związanych z tym gatunkiem.

  Tajemnice Kniei, 2013, 22 min.

 • Odc. 8, Podniebni wędrowcy

  Obserwowanie dzikich gęsi to bardzo duża przyjemność. Jest coś magicznego w tym jak dziesiątkami tysięcy podrywają się w górę, jak formują klucze, wreszcie jak lecą na zimowiska i wracają później na wiosenne lęgi. W tym Tajemnice Kniei, Odcinku Tajemnic Kniei opowiemy wam o tych niestrudzonych podniebnych wędrowcach. Zapraszam na opowieść o dzikiej gęsi.

  Tajemnice Kniei, 2013, 22 min.

 • Odc. 9, Zajęczy los

  Naturalnym środowiskiem zająca są pola rolnicze przeplatane łąkami, śródpolnymi remizami i miedzami. Tutaj doskonale się czuje, żeruje, wychowuje młode i odbywa swoje zaloty. Szaraki unikają terenów podmokłych, nie lubią także popularnych w ostatnich latach wielkich monokultur rolnych. Jakie problemy napotykają zające dowiesz się w, Tajemnicach kniei.

  Tajemnice Kniei, 2013, 22 min.

 • Odc. 10, Ptak pradawnej puszczy

  Na poszukiwanie głuszców wybraliśmy się do Puszczy Augustowskiej. To jedno z nielicznych miejsc, gdzie ptak ten występuje od prawieków. Stare trudno dostępne bory przecinane strumieniami stanowią doskonałe miejsce zarówno do tokowania, jaki i wychowywania młodych. Głuszec to rzadki gatunek, dlatego dzisiaj w, Tajemnicach kniei opowiemy Wam o ptaku pradawnej puszczy.

  Tajemnice Kniei, 2013, 22 min.

 • Odc. 11, Ekologiczny inżynier

  W Tajemnicach Kniei zapraszamy na opowieść o zwierzaku, który wzbudza ostatnio sporo kontrowersji. Choć jest niewielki wzrostem, potrafi powalić potężne drzewo, a budowle, które wznosi dorównują najlepszym rozwiązaniom hydrotechnicznym. Niestety w swoim zapale budowlanym wkracza czasem w konflikt z człowiekiem i jego gospodarką. Zapraszamy na Tajemnice Kniei, Odcinek o bobrze.

  Tajemnice Kniei, 2013, 22 min.

 • Odc. 12, Zabójca z przestworzy

  Jest prawdziwym władcą przestworzy. Pośród ptasich drapieżników nie ma sobie równych. Na ofiarę spada z prędkością ponad 300km/h, co czyni go najszybciej poruszającym się organizmem na ziemi. Zapraszamy na opowieść o sokole wędrownym.

  Tajemnice Kniei, 2013, 22 min.

 • Odc. 13, Wilk nocny łowca

  Chyba żadne zwierzę nie budzi tak wielkiego lęku w człowieku. Bohater filmów, bajek i opowiadań. W Tajemnicach Kniei postaramy się rozwiać mity i uprzedzenia na jego temat. Zapraszamy na opowieść o wilku...prawdziwą opowieść

  Tajemnice Kniei, 2013, 22 min.

 • Odc. 14, Zimowa stołówka

  Śnieg i mróz tworzą zawsze w lesie bajeczny klimat. Miło się w takim krajobrazie spaceruje, niestety zwierzyna nie dostrzega piękna zimy. Zwierzęta w tak mroźnym klimacie muszą żyć...i tak żyć, żeby przeżyć. W Tajemnicach Kniei opowiemy Wam o trudach życia w zimowym lesie i o pomocy człowieka. Czyli o dokarmianiu. Zapraszamy!

  Tajemnice Kniei, 2013, 22 min.

 • Odc. 15, Sarna – płowa piękność

  Jest jednym z najczęściej spotykanych zwierząt w polskich lasach i polach, a zarazem najmniej znanym. Nie chodzi tu tylko o samą biologię, ale o przynależność gatunkową. Niestety dla wielu Polaków sarna to wciąż żona jelenia. O tym, że tak nie jest, opowiemy Wam w Tajemnicach Kniei. Zapraszamy na Tajemnice Kniei, Odcinek o sarnie

  Tajemnice Kniei, 2013, 22 min.

 • Odc. 16, Myśliwy na czterech łapach

  W lesie, w polu i w wodzie czują się jak w drugim domu. Można powiedzieć, że są wzrokiem, nogami i węchem myśliwego. Na polowaniu wspierają, pomagają, czasami nawet bronią. Bez nich łowiectwo pozbawione byłoby swojego odwiecznego charakteru. Zapraszamy na opowieść o psach...psach myśliwskich.

  Tajemnice Kniei, 2013, 22 min.

 • Odc. 17, Myśliwy na czterech łapach cz.2

  Ich przodkowie przed setkami lat wspólnie z człowiekiem wyruszali na łowy. Razem tropili grubego zwierza, razem go osaczali, ba - bywa, że wspólnie walczyli. Dziś przodkowie tych dzielnych ras mieszkają w domach. Pilnują posesji, ogrodów, a wielu właścicieli nawet nie zdaje sobie sprawy, że ma pod dachem prawdziwego łowcę. Łowcę, który od setek lat dzielił dolę i niedolę z człowiekiem. W Tajemnicach Kniei zapraszamy na kolejną opowieść o psach myśliwskich.

  Tajemnice Kniei, 2013, 22 min.

 • Odc. 18, Lis – rudy przechera

  Z jednej strony jest symbolem ostrożności, przebiegłości i zaradności. Z drugiej zaś w jednoznaczny sposób kojarzy się z fałszem, obłudą i nikczemnością. Jaki jest więc naprawdę? Rudy czy farbowany, przebiegły czy fałszywy tego dowiecie się już za chwile w Tajemnicach Kniei zapraszamy na spotkanie z lisem.

  Tajemnice Kniei, 2013, 22 min.

 • Odc. 19, Miejskie dziki

  Z wizytą do miasta wpadają najczęściej późną nocą. Ich wizyty rejestrują kamery monitoringu, patrole policji, czasem taksówkarze. Po nieoczekiwanych gościach zostają zniszczone klomby i śmietniki, zbuchtowane trawniki i zadeptane parki. Czasem zostają w mieście w ciągu dnia, wzbudzając ciekawość i przerażenie. Zapraszamy na Tajemnice Kniei, Odcinek o dzikach w mieście.

  Tajemnice Kniei, 2013, 22 min.

 • Odc. 20, Gatunki Inwazyjne

  Zazwyczaj sprowadzano je do Europy ze względu na piękne futro. Czasem tylko po to aby swoim egzotycznym wyglądem dekorowały przydomowe ogrody i stawy. Ba - By były nawet maskotkami dla dzieci. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Niegdysiejsze maskotki pokonały klatki, ogrodzenia, ściany domów i uciekły w siną dal stając się postrachem polskiej przyrody. Zapraszamy na Tajemnice Kniei, Odcinek o gatunkach inwazyjnych.

  Tajemnice Kniei, 2013, 22 min.

 • Odc. 21, Władca puszczy

  Jest największym, współcześnie żyjącym europejskim ssakiem. Jego waga wynosi ponad pół tony i w polskiej przyrodzie nie ma sobie równych. Drapieżniki raczej go unikają, a jeśli zaatakują same ryzykują życiem. Jest symbolem dostojności, powagi i męstwa. W tajemnicach Kniei zapraszam na opowieść o żubrze.

  Tajemnice Kniei, 2013, 22 min.

 • Odc. 23, Puchacz postrach kniei

  Jest największą sową na świecie. Kiedyś nazywany był mrocznym duchem lasu. Kojarzono go ze złem i śmiercią. Na dźwięk jego pohukiwania ze strachu milknie cała ptasia drobnica. Nie ma naturalnych wrogów i jest w stanie upolować młodą sarnę, jelenia nawet inne ptaki drapieżne. Siła jego szponów jest ogromna, a same pazury są ostre jak chirurgiczny skalpel. W Tajemnicach Kniei zapraszamy na spotkanie z postrachem lasów - puchaczem.

  Tajemnice Kniei, 2013, 22 min.

 • Odc. 24, Majestat orła

  Jest jednym z najbardziej majestatycznych ptaków, bohater opowiadań i ludowych legend. Kiedyś mówiono o nim król ptasiego rodu. Kojarzony był z wolnością i magiczną mocą. Ci, którzy widzieli go w naturalnym środowisku mówią, że nie ma piękniejszego ptaka. W, Tajemnicach kniei zapraszamy na spotkanie z orłem przednim.

  Tajemnice Kniei, 2013, 22 min.

 • Odc. 25, Potęga drapieżnika

  Od kilkudziesięciu lat robi oszałamiającą karierę w kreskówkach, bajkach i dziecięcych opowiadaniach. Przemysł zabawkowy stworzył z niego pluszową przytulankę. Z kolei w oczach biologów jawi się jako brutalny i nieprzewidywalny zabójca. Jaki jest zatem naprawdę? W Tajemnicach Kniei zapraszamy na spotkanie z naszym największym drapieżnikiem - niedźwiedziem brunatnym

  Tajemnice Kniei, 2013, 22 min.

 • Odc.26, Historie tropami pisane

  Duże, małe, szerokie i wąskie. Najlepiej widoczne są na śniegu, błocie czasem mokrym piasku. Zapisują fantastyczne historie z życia lasu. No ale żeby nauczyć się je Tajemnice Kniei, Odczytywać trzeba poznać ten tajemniczy alfabet. W Tajemnicach Kniei zapraszamy na naukę tropienia.

  Tajemnice Kniei, 2013, 22 min.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

 1. Serwis zbiera w sposób automatyczny tylko informacje zawarte w plikach cookies.
 2. Pliki (cookies) są plikami tekstowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu. Przeznaczone są do korzystania ze stron serwisu. Przede wszystkim zawierają nazwę strony internetowej swojego pochodzenia, swój unikalny numer, czas przechowywania na urządzeniu końcowym.
 3. Operator portalu jest podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym swojego użytkownika pliki cookies oraz mającym do nich dostęp.
 4. Operator portalu wykorzystuje pliki cookies w celu:
  1. tworzenia statystyk umożliwiających analizę struktury i zawartości strony w oparciu o preferencje Użytkowników
  2. dostosowania zawartości strony oraz jej optymalizacji w oparciu o przeprowadzone analizy
  3. służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  4. umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
  5. gwarantujące „zapamiętanie" wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
  6. „reklamowe" pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.
 5. W ramach Serwisu mogą być stosowane następujące rodzaje plików cookies:
  1. „sesyjne" (będące plikami tymczasowymi, przechowywanymi w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony lub wyłączenia przeglądarki) oraz
  2. „stałe" (przechowywane w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików lub do momentu ich usunięcia przez Użytkownika).
  3. „Zewnętrzne" pliki cookies (tzw. third party cookies) zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane przez współpracujące z operatorem Serwisu firmy zewnętrzne
 6. Podczas jakiegokolwiek dostępu do Serwisu serwer automatycznie zapisuje numer IP komputera, z którego dokonano połączenia. Jest on zapisywany w tzw. logach systemowych, które przechowywane są na dysku przez 30 dni. Celem przechowywania jest zabezpieczenie przed nadużyciami
 7. Użytkownik może w każdej chwili dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki, aby zablokować obsługę plików (cookies) lub każdorazowo uzyskiwać informacje o ich umieszczeniu w swoim urządzeniu. Inne dostępne opcje można sprawdzić w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Należy pamiętać, że większość przeglądarek domyślnie jest ustawione na akceptację zapisu plików (cookies)w urządzeniu końcowym.
 8. Operator Portalu informuje, że zmiany ustawień w przeglądarce internetowej użytkownika mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji strony internetowej serwisu.
 9. Pliki cookies z których korzysta Portal (zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika) mogą być udostępnione jego partnerom oraz współpracującym z nim reklamodawcą.
 10. W uzasadnionych sytuacjach zarządzający Serwisem może przekazać dane udostępnione przez użytkowników do dyspozycji organów ścigania (np. policja, prokuratura) czy wymiaru sprawiedliwości
 11. Niniejsza Polityka Prywatności może ulec zmianom. Użytkownik powinien zapoznać się z bieżącą treścią Polityki Prywatności na bieżącej stronie