"Chcesz być myśliwym, jak niegdyś przodkowie, Więc strunę najczulszą w twym sercu poruszę,
Byś wszystko poświęcił w czynach i mowie! Chcesz wciąż być myśliwym? Oddaj swą duszę!"

Jan Jerzy Jóźwiak
KAPITUŁA ODZNACZEŃ ŁOWIECKICH

KAPITUŁA ODZNACZEŃ ŁOWIECKICH

W dniu 26 maja 2017 roku Kapituła Odznaczeń Łowieckich nadała odznaczenia następującym osobom i kołom łowieckim:

ZŁOM

Okręg bielski: Józef Bazan, Henryk Chowaniok, Henryk Sojka, KŁ Głuszec w Rajczy, KŁ Ryś w Bielsku Białej,
Okręg gdański: KŁ Słonka w Sierakowicach, Wacław Sitko,
Okręg katowicki: Marian Kozieł, Włodzimierz Krępa,
Okręg krakowski: Bronisław Małek, KŁ Grodzisko w Raciechowicach, KŁ Diana w Krakowie,
Okręg nowosądecki: Roman Graj,
Okręg opolski: Jerzy Florek, Stanisław Brudziński,

Okręg poznański: Stefan Feder,
Okręg sieradzki: KŁ Kolejarz w Zduńskiej Woli,
Okręg toruński: Jerzy Gawlik,
Okręg wałbrzyski: Tadeusz Barzycki,
Okręg zielonogórski: Jan Kłosiński, KŁ Ryś w Niedoradzu, Ryszard Kałużny,
Zarząd Główny PZŁ: Jan Czub, Zbigniew Kosarzewski.

ZŁOTY MEDAL ZASŁUGI ŁOWIECKIEJ

Okręg bielski: Mieczysław Gibas, Henryk Gremlik, Zygmunt Łaczek, Piotr Zając,
Okręg częstochowski: Bogdan Bajor, KŁ Żubr w Częstochowie,
Okręg elbląski: Stanisław Stopczyński, Franciszek Strzelecki,
Okręg gdański: Bohdan Moroz, KŁ Bekas w Gdańsku,
Okręg gorzowski: Stanisław Bakowicz, Jan Szczanowicz,
Okręg kaliski: Andrzej Perz, Jan Kosakowski,
Okręg katowicki: Jacek Kołacz, Jan Nowak, Witold Wagner, Ludwik Bortel,

Okręg kielecki: Bogdan Curyło, Wojciech Frydel, Marek Jodłowski,
Okręg koniński: Bogusław Potyralski,
Okręg koszaliński: Józef Wójcik,
Okręg krakowski: Tadeusz Nowakowski,
Okręg krośnieński: KŁ Magóra w Pielgrzymce, Józef Wierdak, Marian Sanocki,
Okręg lubelski: Sławomir Szulżyk, KŁ Sarenka-Matczyn w Lublinie, Tomasz Marcinkowski,

Okręg łomżyński: Mieczysław Kaczyński,

Okręg nowosądecki: Jan Budnik, Józef Kaczor,
Okręg olsztyński: Andrzej Śliwa, Józef Krasula,
Okręg opolski: Henryk Stiller, Gotfryd Riemer, KŁ Chrobry w Głuchołazach, Józef Jędrzejek, KŁ Knieja w Kędzierzynie-Koźlu,
Okręg ostrołęcki: KŁ Jeleń w Przasnyszu,
Okręg płocki: Wojciech Chodorowski,
Okręg poznański: Stanisław Cołta, Ryszard Dobiesz, Jacek Horoński, Lesław Strawa, Andrzej Szymański, Józef Waściński,
Okręg przemyski: KŁ Przepiórka w Mielcu, Marek Jemioło, Krzysztof Fudali,

Okręg rzeszowski: Michał Macko, KŁ Jeleń w Jeżowem, Emil Bieleń,

Okręg słupski: Stanisław Wróbel, Waldemar Feculak, Krzysztof Bińczak, Waldemar Klimek, Adam Chodorski, Józef Ryngwelski,
Okręg szczeciński: Władysław Barwinek, Arkadiusz Borkowski, Antoni Piętal,
Okręg wałbrzyski: KŁ Ryś w Ziębicach, Zbigniew Frodyma, Ireneusz Łuszczyn, Zbigniew Machnicki, KŁ Knieja w Świdnicy,
Okręg warszawski: Bogdan Floriańczyk,
Okręg zielonogórski: Bolesław Fałek, Krzysztof Siemion, Tadeusz Bołbat, Józef Mikołajczyk, Marek Rudziak, Władysław Rusewicz,

Zarząd Główny PZŁ: Władysław Dolecki.

SREBRNY MEDAL ZASŁUGI ŁOWIECKIEJ

Okręg elbląski: Jan Januszko, Zygmunt Zinkiewicz, Krzysztof Sokołowski, Stanisław Stefanowicz,
Okręg gdański: Jacek Białk,
Okręg gorzowski: Waldemar Bakowicz, Waldemar Jasnowski, Andrzej Jeżyk, Marian Santracz,
Okręg kaliski: Wiesław Wawrzyniak, Stanisław Sobański, Zbigniew Wochna, Bogdan Bury,
Okręg katowicki: Marek Bator, Grzegorz Hink, Edward Kramarczyk, Eugeniusz Krause, Sebastian Sułgut, Andrzej Smółka, Zenon Tomczyk, Stanisław Wardas, Tomasz Kopel, Dariusz Knop, Zbigniew Pisarek,
Okręg kielecki: Bogdan Konopka, Jarosław Najberg, Ryszard Pniewski, Janusz Stęplewski, Ryszard Zawadzki,
Okręg koszaliński: Krzysztof Pastuszka, Aleksander Tunicki,
Okręg krakowski: Karol Wiechniak, Kazimierz Żuławiński, Czesław Osys,

Okręg krośnieński: Karol Dudek, Mariusz Rubiś, Jan Łątka, Józef Stec, Jacek Stankiewicz, Andrzej Gruszka, Stanisław Wlazełko,
Okręg lubelski: Kazimierz Kulpa, Krzysztof Stefaniuk, Tadeusz Kolano, Stanisław Nowaczek, Waldemar Stawinoga, Jan Staroch, Grzegorz Kot, Dariusz Kozak, Włodzimierz Beczek, Roman Syta,

Okręg nowosądecki: Józef Gruca, Franciszek Sopata, Tadeusz Zachwieja,
Okręg olsztyński: Piotr Jakubowski, Jan Fiedorczuk, Adam Zajk, Andrzej Zatorski, Ireneusz Samsel, Leszek Ryfka, Grzegorz Szczepanik, Jan Walerzak, WKŁ Batalion w Ominie,

Okręg opolski: Jerzy Iżycki, Zbigniew Tarnowski, Tadeusz Szpajcher, Rajnard Kulig, Grzegorz Kuś, Jan Orszulik, Andrzej Waściński, Ireneusz Pisarczyk, Zbigniew Fornalik,
Okręg pilski: Marek Sobotta, Damian Mróz, Jacek Mróz,
Okręg płocki: Piotr Olesiński, Jan Ostrowski, Marek Kaźmierczak, Andrzej Rozmarynowicz, Jan Sakson, Leszek Przybylski,
Okręg poznański: Paweł Filip, Michał Głyda, Sławomir Krawczyk, Michał Plenkiewicz, Rafał Sikorski, Zbigniew Spychała, Ryszard Szambelan,
Okręg przemyski: Edward Kalin, Zbigniew Lasek, Marian Ozimek, Marek Porczak, Grażyna Zagrobelna,
Okręg rzeszowski: Leopold Magda, Andrzej Szmuc, Stanisław Lasek, Stanisław Małecki, Kazimierz Zieliński, Janusz Szyszka,

Okręg sieradzki: Lech Krawczyk, Witold Czyż, Tomasz Damas, Piotr Rędzikowski, Stanisław Pyra,

Okręg skierniewicki: Dariusz Jabłoński, Witold Konefał,
Okręg słupski: Halina Kuncewicz, Antoni Klucewicz, Ryszard Jakubas,
Okręg szczeciński: Waldemar Kitzman, Jerzy Kolasiński, Jan Lewandowski, Władysław Pilkiewicz, Saturnin Sztuka, Jacek Szalewski, Mariusz Zawadzki,
Okręg wałbrzyski: Wiesław Gąsior,
Okręg wrocławski: Ryszard Filus, Włodzimierz Dudziński, Zbigniew Dyrcz, Sławomir Jarocki, Wiesław Kozłowski, Tomasz Pieprzyk, Arkadiusz Polak, Jacek Radek,
Okręg zielonogórski: Zygmunt Kwieciński, Sławomir Miśkiw, Ryszard Orłowski, Jan Siemion, Józef Binek, Julian Nowicki, Adam Opaliński, Ryszard Wysługocki.

BRĄZOWY MEDAL ZASŁUGI ŁOWIECKIEJ

Okręg bielski: Jan Cyroń, Grzegorz Siwiec,
Okręg ciechanowski: Jan Adamkowski, Ryszard Majewski, Andrzej Szałkowski, Tomasz Buks, Anna Żarek, Dariusz Szachowicz,
Okręg częstochowski: Paweł Mużyła, Sławomir Bajor, Paweł Domagała, Marek Ligudziński,
Okręg elbląski: Tomasz Ankudowicz, Krzysztof Bieniuk, Maciej Baurycza, Piotr Chodorowski, Tomasz Glosa, Jacek Haponiuk, Zbigniew Kozłowski, Tadeusz Koprowski, Piotr Niemiec, Michał Okoniewski, Andrzej Pauksztełło, Roman Preuss, Cezary Rant, Jan Szewczun, Alina Sienkiewicz,
Okręg gdański: Piotr Leszczyński, Jarosław Plichta, Mieczysław Myszk, Gerard Miotk, Lech Kiewlicz, Zbigniew Fularczyk,
Okręg gorzowski: Mirosław Gozdur, Ryszard Matela, Józef Spławski,
Okręg kaliski: Janusz Gogołkiewicz, Michał Szymczak, Wojciech Dziuba, Janusz Pietrzak, Ireneusz Matysiak, Włodzimierz Woźniak, Maciej Kłobus, Roman Granos, Tomasz Opas, Zbigniew Grabarek,

Okręg katowicki: Dariusz Bednarczyk, Lilianna Chmielarska, Felicjan Cieśla, Adam Jureczko, Marian Kasprzyk, Hubert Kiepal, Bernard Mazalik, Paweł Krause, Franciszek Matula, Augustyn Pająk, Józef Piesiur, Piotr Świerkot, Krzysztof Wrazidło, Marek Bortel,

Okręg kielecki: Paweł Gogół, Ryszard Gogół, Lech Hamera, Józef Mordon, Andrzej Rybus, Łukasz Stęplewski, Marek Stęplewski, Robert Stęplewski, Ryszard Stępień, Jarosław Żarnowiecki,
Okręg koniński: Marian Wojtasik,

Okręg koszaliński: Hubert Walachowski, Tadeusz Mystek, Arkadiusz Jakubiak, Piotr Kotyk, Piotr Nowaczyk, Waldemar Grzelak, Stephen Duncan, Tomasz Wróblewski, Edward Kowalczuk, Tadeusz Mosek, Bogdan Matusiak, Bogumił Kur, Edward Lipka,
Okręg krakowski: Krzysztof Czauderna, Bogdan Błaszczyk, Wojciech Dorman, Dorota Durbas Nowak, Jerzy Błaszczyk, Johannes Rongen, Małgorzata Kuzianik,

Okręg krośnieński: Janusz Kosobucki, Marek Bilski, Franciszek Gumienny, Jan Opałka, Dariusz Biłas, Zygmunt Chudoba, Adam Czelny, Józef Konieczko, Artur Kotyrba, Janusz Krzyżak, Paweł Kuchta, Leszek Madej, Stanisław Puchalik, Piotr Smoleń, Andrzej Wronowski, Jan Hołub,
Okręg lubelski: Stanisław Wójtowicz, Roman Michalczak, Tomasz Michalewski, Jacek Michalewski, Rafał Wilkołaski, Alfred Kasperek, Bogusław Zemszał, Wiesław Zarzyka, Jarosław Duda, Leszek Durak, Marcin Sułek, Wojciech Ciotucha, Stanisław Sawicki, Sławomir Wach,

Okręg nowosądecki: Tadeusz Dragon, Ryszard Fyda, Jacek Opala, Józef Oskwarek, Grzegorz Szyszka, Aleksander Wiśniewski,
Okręg olsztyński: Jan Aleksandrowicz, Dariusz Matuszewski, Wiesław Skudelski, Zbigniew Wronisz, Jarosław Barczuk, Tadeusz Budny, Adam Bursztyka, Marcin Kruszewski, Antoni Połocki, Wiesław Pańczak, Remigiusz Trafny, Anna Mikitiuk, Eugeniusz Racki, Krzysztof Gromacki, Marian Nalewajk,
Okręg opolski: Ditmar Piechaczek, Mariusz Krzywicki, Robert Ryba, Zygfryd Żur, Stanisław Pistoła, Jacek Gaik, Mirosław Błoński, Grzegorz Karwowski, Dariusz Styra, Zbigniew Paczkowski, Bronisław Kufel, Jan Stachów, Andrzej Kucharski, Bogusław Gębala, Jerzy Wyszkowski, Janusz Prokop,
Okręg ostrołęcki: Tadeusz Żywica, Dariusz Niedźwiecki, Robert Ciemerych, Sławomir Kobyliński,
Okręg pilski: Andrzej Wróblewski, Łukasz Spychalski,
Okręg płocki: KŁ Dzik w Kutnie, Wiesław Lewandowicz, Wiesław Korzeniewski, KŁ Skrwa w Sudragach, Tadeusz Świątek, Małgorzata Krokowska Paluszak, Dariusz Kłosiński,

Okręg poznański: Maciej Degórski, Paweł Heinrich, Andrzej Konieczny, Grzegorz Korościk, Marian Musielski, Bogusław Pernak, Krzysztof Pulikowski, Arkadiusz Stachowiak, Lechosław Kubicki,

Okręg przemyski: Bogusław Bijoś, Franciszek Chrobak, Konrad Gilowski, Wiesław Góra, Roman Marciak, Krzysztof Pacławski, Teofil Pacławski, Zbigniew Pałczyński, Waldemar Winiarski, Dorota Zastrowska,
Okręg rzeszowski: Andrzej Posłuszny, Wiesław Wróbel, Tadeusz Książek, Wojciech Otulak,

Okręg siedlecki: Anna Gocalińska,
Okręg sieradzki: Jolanta Śliwczyńska, Mariusz Kwieciński, Jacek Dzwonik, Andrzej Kielanowicz,
Okręg skierniewicki: Krzysztof Dziąg, Dariusz Manowiecki,
Okręg słupski: Zdzisław Ruszkowski, Mariusz Zasada, Tomasz Borowski, Lech Wiklicki, Gerard Treder, Andrzej Ordon,
Okręg szczeciński: Stanisław Bień, Krzysztof Cichecki, Alicja Gąsiorek, Andrzej Kalinowski, Artur Kiernicki, Henryk Kołodziejski, Zdzisław Ochał, Mirosław Onyszczuk, Kazimierz Stachowicz, Edward Szaniawski, Lech Szymanowicz, Stefan Żak,
Okręg wałbrzyski: Czesław Andrukianiec, Dariusz Karczewski, Alfred Lehmann, Teodor Lehmann, Bronisław Szaro, Grzegorz Ślusarek, Wiktor Tokaruk, Jan Trębacz, Włodzimierz Twardy, Przemysław Woyciechowski,
Okręg wrocławski: Jarosław Puchacz, Ryszard Sikora, Marian Cichosz, Wiesław Hamkało, Kazimierz Kołodziej, Piotr Leliński, Krzysztof Maleszka, Kazimierz Minda, Dariusz Olczyk, Mariusz Soja, Wiesław Staśko, Zdzisław Wiącek,
Okręg zielonogórski: Cezary Bartosz, Robert Gawron, Tadeusz Kowalczuk, Marek Pawłowski, Jerzy Poźniak, Mirosław Sosiński, Czesław Szwabowicz, Stefan Wesołowski, Tomasz Chałupka, Marian Chodziak, Jarosław Fraszewski, Łucjan Gról, Antoni Hołub, Franciszek Litwin, Krzysztof Roślik, Edward Skowroński, Antoni Trębicki.

ODZNAKA ZA ZASŁUGI DLA ŁOWIECTWA

Okręg olsztyński:
Mirosława Gromacka,
Okręg opolski: Jacek Tarnowski,
Okręg ostrołęcki: Kazimierz Ulatowski,
Okręg przemyski: Marian Ryznar,

Okręg rzeszowski: Andrzej Rams, Arkadiusz Gałkowski, Daniel Kozdęba,
Okręg siedlecki: Grażyna Józwik.

 (-) Kapituła Odznaczeń Łowieckich