MYŚLIWI W KANCELARII PREZESA RADY MINISTRÓW

MYŚLIWI W KANCELARII PREZESA RADY MINISTRÓW

Pod hasłem "Polak Mały" odbyły się obchody dnia dziecka w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w których udział wziął Polski Związek Łowiecki. Od kilku lat w ogrodach przy KPRM odbywa się festyn dla dzieci, w którym udział bierze kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Warszawy i nie tylko. Jest to okazja do zaprezentowania się dla wszystkich resortów, służb i jednostek podległych i nadzorowanych przez ministerstwa.

W tym roku w święcie u Pani Premier udział wziął Polski Związek Łowiecki, który wspólnie z Lasami Państwowymi (Leśny Kompleks Promocyjny Lasy Mazurskie) oraz Państwowym Instytutem Geologicznym reprezentował resort środowiska. Wszystkie jednostki przygotowały mnóstwo gier i zabaw edukacyjnych - oczywiście my edukowaliśmy z zakresu biologii i ekologii rodzimych gatunków, jednocześnie przybliżając naszą działalność w zakresie ochrony przyrody i nie tylko.

Nasza ekspozycja poza tradycyjnym namiotem bogatym w gry i zabawy edukacyjne wzbogacona była o wystawę gatunków zwierzyny płowej, na której między innymi prezentowaliśmy różnice pomiędzy jeleniem czy sarną, a także sokolników, którzy cieszyli się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.

Przygotowana przez nas na tą okoliczność oferta edukacyjna przyciągała ogromne ilości osób zainteresowanych prezentowaną przez nas tematyką.

Pracowników Zarządu Głównego PZŁ w ciężkiej pracy na rzecz edukacji, wsparły Alicja Fruzińska z ZO PZŁ w Pile oraz Ewa Piątkowska z ZO PZŁ w Suwałkach- za co obu koleżankom serdecznie dziękujemy!