Aktualności

Aktualności

Archiwum

STANOWISKO POLSKIEGO ZWIĄZKU ŁOWIECKIEGO

Przedstawiamy stanowisko Polskiego Związku Łowieckiego w sprawie ukazujących się w mediach nieprawdziwych informacji dotyczących braku skutecznego dokonywania przez myśliwych odstrzału dzika europejskiego w ramach polowania oraz rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19 lutego 2016 roku w sprawie zarządzenia odstrzału sanitarnego dzików.

Czytaj dalej

SPOTKANIE POMIĘDZY MRiRW A PZŁ

24 sierpnia br. odbyło się spotkanie podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafała Romanowskiego z przewodniczącym Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego dr Lechem Blochem.

Czytaj dalej

VII SPOTKANIE SPRINGER SPANIELI ANGIELSKICH UŻYTKOWYCH (PAMIĘCI WITKA i TOMKA WARMUSZÓW) 03.09.2016 r. TOPOLIN

Już 3 września w Topolinie po raz VII odbędzie się spotkanie miłośników rasy, pragnących kultywować użytkowe cechy springera oraz właścicieli psiaków tej rasy, pragnących zapoznać się z możliwościami użytkowymi springerów i metodami szkolenia w tym kierunku, a także tych, którzy planują przystąpienie do prób i konkursów pracy psów myśliwskich małych ras (płochaczy, tropowców).

Czytaj dalej

POLISH HUNTING DAY - myśliwi niepełnosprawnym

Tego wydarzeniami nie zapomnimy do końca życia! Pomimo upalnej pogody blisko 40 myśliwych prezentowało niepełnosprawnym osobom łowiecki świat. Były śmiechy, łzy wzruszenia, okrzyki radości, a przede wszystkim doskonała zabawa.

Czytaj dalej

PUCHAR GRODU NAD PROSNĄ - WYNIKI

W dniu 20 sierpnia br. na strzelnicy w Kaliszu, odbyły się kolejne zawody z Terminarza Centralnych Zawodów Strzeleckich. Zawody wygrał Kol. Jacek Kołodziński uzyskując 485/500pkt.

Czytaj dalej

POLISH HUNTING DAY

W najbliższy czwartek w Piekarach k/Krakowa odbędzie się letni obóz dla niepełnosprawnych z całego świata, na którym obecni będą również myśliwi.

Czytaj dalej