Aktualności

Aktualności

Archiwum

PUCHAR BLASER’A

W dniu 29 maja br. na strzelnicy w Poznaniu odbyły się kolejne zawody z Terminarza Centralnych Zawodów Strzeleckich. Zawody wygrał Kol. Stanisław Bać uzyskując 483/500pkt.

Czytaj dalej

PUCHAR BLASER’A / PARCOUR

W dniu 28 maja br. na strzelnicy w Poznaniu odbyły się kolejne zawody (Parcour myśliwski) z Terminarza Centralnych Zawodów Strzeleckich. Zawody wygrał Kol. Zbyszko Montowski z wynikiem 97/100 pkt.

Czytaj dalej

MISTRZOSTWA POLSKI W WABIENIU JELENI

W dniu 21 maja odbył się XIV Ogólnopolski Konkurs Wabienia Jeleni, w którym zwyciężył Jan Skrzetuski (59 pkt.), tytuł wicemistrza zdobył Adam Czarny (49 pkt.), a III miejsce zajął Maciej Krzysztofiki. Mistrzowie Polski będą reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy w wabieniu jeleni w 2017 roku we Francji. Gratulujemy!

Czytaj dalej

XXII FESTIWAL KULTURY ŁOWIECKIEJ W GORAJU

W dniu 21 maja odbył się XXII Festiwal Kultury Łowieckiej w Goraju. W ramach festiwalu odbyły się XIV Ogólnopolski Konkurs Wabienia Jeleni, XIV Pilski Pokaz Psów Ras Myśliwskich, VI Pilski Konkurs Oceny Poroży Jeleni oraz II Pilski Turniej Łuczniczy.

Czytaj dalej

SEJM PRZEGŁOSOWAŁ NOWELIZACJĘ USTAWY PRAWO ŁOWIECKIE

W piątek 20 maja br. w Sejmie odbyło się trzecie czytanie nowelizacji ustawy prawo łowieckie w zakresie szacowania szkód łowieckich. Głosowało 430 posłów – za było 231, przeciw 2, wstrzymało się od głosu 197, dokument trafił do Senatu, a proces legislacyjny zakończy podpis Prezydenta RP.

Czytaj dalej