STANOWISKO POLSKIEGO ZWIĄZKU ŁOWIECKIEGO

Stanowisko Polskiego Związku Łowieckiego w sprawie jelenia odnalezionego w Złotnikach k/Poznania

Czytaj dalej

STANOWISKO POLSKIEGO ZWIĄZKU ŁOWIECKIEGO

Stanowisko Polskiego Związku Łowieckiego w sprawie filmu z chrztu myśliwskiego opublikowanego na portalu społecznościowym Facebook

Czytaj dalej

ODSTRZAŁ DZIKÓW W JAWORZNIE

Odstrzał dzików w Jaworznie został przeprowadzony w oparciu o decyzję Prezydenta Miasta Jaworzno, nie w drodze polowania.

Czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKI HUBERTUS W RZESZOWIE

W dniu 15 października odbył się Ogólnopolski Hubertus w Rzeszowie - zapraszamy na relację

Czytaj dalej

POLSKI ZWIĄZEK ŁOWIECKI NA TARGACH POL-ECO SYSTEM

W dniach 17-19 października br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Targi POL-ECO SYSTEM. Celem wydarzenia jest promocja zagadnień związanych ze zrównoważonym rozwojem, wymiana...

Czytaj dalej

MYŚLIWI Z OKRĘGU SIEDLECKIEGO Z POMOCĄ STRAŻAKOM

Myśliwi z kół łowieckich z okręgu siedleckiego zebrali pieniądze i zakupili 8 pilarek spalinowych dla ochotniczych straży pożarnych.

Czytaj dalej

MYŚLIWI POMAGAJĄ STRAŻAKOM

Myśliwi przekazali strażakom 80 pilarek Stihl, prawie 200 dodatkowych łańcuchów i 450l oleju Stih. Dzięki przekazanemu sprzętowi, strażacy będą mogli nieść pomoc na najbardziej zniszczonych terenach.

Czytaj dalej

KAPITUŁA ODZNACZEŃ ŁOWIECKICH

Kapituła Odznaczeń Łowieckich na swym posiedzeniu w dniu 26 lipca 2017 r. nadała odznaczenia łowieckie następującym osobom i kołom łowieckim.

Czytaj dalej

WIZYTA Z SAKSONII-ANHALT W PZŁ

Wizyta delegacji Komisji Środowiska i Energii z Landtagu Saksonii-Anhalt w Zarządzie Głównym Polskiego Związku Łowieckiego

Czytaj dalej

OŚWIADCZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA

Oświadczenie Ministra Środowiska prof. Jana Szyszko w sprawie udziału dzików w rozprzestrzenianiu się wirusa ASF oraz działań prowadzonych przez Polski Związek Łowiecki w ramach ograniczania choroby.

Czytaj dalej

NOWE ZASADY SELEKCJI POPULACYJNEJ I OSOBNICZEJ

Od 1 kwietnia 2018r. w życie wchodzą nowe zasady selekcji populacyjnej i osobniczej zwierząt łownych w Polsce oraz zasady postępowania przy ocenie prawidłowości odstrzału.

Czytaj dalej

NOKTO I TERMOWIZJA

Od dnia 4 sierpnia istnieje możliwość odstrzału dzików przy użyciu nokto i termowizji. Pozwolenie nie dotyczy całego kraju - sprawdź jakie tereny obejmuje zmiana.

Czytaj dalej