Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Łowiec Polski

Twój miesięcznik

Formularz zgłoszeniowy
Konkurs fotograficzny

O miesięczniku

Łowiec Polski

„Łowiec Polski” – miesięcznik o tematyce przyrodniczo-łowieckiej, poruszający tematy z dziedziny nauk przyrodniczych, ekologii, historii, etyki łowieckiej, prawa, broni i amunicji, kynologii łowieckiej, sokolnictwa, myślistwa łuczniczego, a także działalności Polskiego Związku Łowieckiego – wydawany od 1899 roku jest jednym z najstarszych tego typu tytułów w Polsce i w Europie. Prowadzi stronę internetową oraz internetowy serwis informacyjny.

124 lata tradycji

Wydawcą miesięcznika jest Polski Związek Łowiecki- Zarząd Główny. „Łowiec Polski” dostępny jest w sprzedaży bezpośredniej, realizowanej we współpracy z najważniejszymi sieciami prasowymi, oraz w prenumeracie, w tym także zagranicznej – największym odbiorcą są Stany Zjednoczone.

Dostępność

Od 2006 roku „Łowiec Polski” liczy sobie 116 stron, a od 2014 roku wydawany jest również w wersji elektronicznej, dostępnej na najpopularniejszych platformach: Apple (za pośrednictwem AppStore) oraz Android (za pośrednictwem Google Play).

W kwietniowym wydaniu

Na przełomie marca i kwietnia 1899 roku ukazał się pierwszy numer "Łowca Polskiego".

Pora na jubileusz!

Na przełomie marca i kwietnia 1899 roku ukazał się pierwszy numer „Łowca Polskiego”. Od tej pory towarzyszymy polskim myśliwym, służąc im radą i pomocą, prowadząc kronikę ich triumfów, odniesionych w polu i kniei, zapisując sukcesy w pracy na rzecz środowiska i zachowania zwierzostanów oraz ukazując wszystkie barwy kultury łowieckiej. A co przygotowaliśmy dla Was z okazji 125-lecia?

- Cietrzew, który jeszcze po wojnie powszechnie występował w polskich lasach, jako gatunek znalazł się w naszym kraju w sytuacji krytycznej. Według działaczy ekologicznych przyczyną takiego stanu rzeczy są myśliwi i leśnicy. Tymczasem te dwie bliskie sobie grupy ludzi zjednoczyły się, by cietrzewie dla fauny uratować. Jakie działania podejmują? O tym dowiemy się z artykułu Andrzeja Kruszewicza „Powrót na wrzosowiska”.

- Celem założonej przez Michała Modrzewskiego fundacji Venator Polska jest edukacja przyrodniczo-łowiecka. Jednym z pomysłów na popularyzację naszej pasji są kolorowanki edukacyjne, do tej pory przygotowane z wizerunkami polskiego spaniela myśliwskiego, charta, ogara i gończego oraz ptaków łowczych – orła przedniego, sokołów i jastrzębi. W szkołach i przedszkolach oraz instytucjach kultury rozdano ich blisko 60 tys. sztuk! Więcej na ten temat w artykule „Ogary poszły w świat”.

- Targi w Norymberdze mają już 50 lat, a od 1974 roku w imprezie wzięło udział prawie milion osób. W jubileuszowej edycji uczestniczyły 1072 firmy z całego świata. Jakie nowości przygotowano? Przeczytajcie relację Marka Czerwińskiego „Dla każdego coś celnego”.

- Przysłowia są mądrością narodu, a fakt, że tak wiele z nich odnosi się do łowiectwa, najlepiej świadczy, iż polowanie stanowiło przez stulecia jedno z naszych podstawowych zajęć. Myśliwskie porzekadła zawierają zarówno przestrogi, jak i nakazy, wynikające z wielowiekowych doświadczeń łowców – pisze Marek Piotr Krzemień w artykule „W Boga wierz, celnie mierz”.

- Wczesną wiosną trwają w sadach cięcia. Wtedy to sadownicy zauważają i zgłaszają do kół szkody wyrządzone przez zwierzynę. Rafał Nowicki podpowiada, jak prawidłowo przeprowadzić proces szacowania.

- A co w kuchni? Jolanta Maślak zdradza niezawodny przepis na kiełbasę z jelenia i dzika, a Anna Anklewicz doradza, jak przygotować stek z jelenia z wędzonym boczkiem i serem cheddar.

Redakcja

Już od 12,50 zł miesięcznie

Łowiec Polski

Redakcja

Biuro reklamy, ogłoszeń i nekrologów

Numer konta Bank PEKAO S.A.

35 1240 6016 1111 0011 0191 2928

© 2022 Polski Związek Łowiecki. All rights reserved