Strona główna PZŁ
Forum dyskusyjne
login
hasło
[ pomoc ] [ rejestracja ]
Forum > OPTYKA > Delta Optical czy warto?
Autor Wiadomość
przemek406
Myśliwy (Siedlce)
 
Wiadomości: 14
Data dodania: 14.01.2013 20:57 drukuj
Witam Kolegów.

Jak myślicie czy warto kupić lunetę Delta Optical Titanium 2,5-10x56 za 1880 pln?
Luneta jest nowa.Gwarancja 10 lat. Co sądzicie?

A może ktoś kojarzy czy na targach Hubertus Expo nie dają więkaszych rabatów?
Szroniak
 
 
Wiadomości: 3
Data dodania: 14.01.2013 21:45 drukuj
Witaj.
Według Mnie to w tej chwili najlepsza luneta w przedziale do 2500zł
Oczywiście jeśli chodzi o nowe lunety.
Podobno ma 91-92% przepustowości światła . Jak za te kase to bardzo dobry wynik (to tyle co DOCTER ZA 3800ZŁ)
Ja osobiście zamierzam w przysci taką zakupić , ale narazie jestem na stażu :)
Pozdrawiam ps. cena okazyjna normalnie trzeba za nia 2100 zł położyć.
Darz Bór!
PTICA
Myśliwy (Gdańsk)
 
ptakjacek@onet.eu
Wiadomości: 4342
Data dodania: 17.01.2013 16:40 drukuj
http://www.skawinski.pl/home/category/65/52/page/1
http://www.skawinski.pl/home/category/70/52/page/1

Na co chciałbyś to założyć ??
Pozdrawiam i Darz Bór
Darz Bór !!!
przemek406
Myśliwy (Siedlce)
 
Wiadomości: 14
Data dodania: 17.01.2013 20:03 drukuj
Hmm sugerujesz że ten BURRIS bardziej sie opłaca?

Tyle że ja już prawie sie zdecydowałem,głownie też dlatego że do Delty w Mińsku mam nie daleko i jakby przyszło coś załatwiać z nimi to mogę osobiście.

Będę zakładał na kniejówkę Brno zh301.

Darz Bór
PTICA
Myśliwy (Gdańsk)
 
ptakjacek@onet.eu
Wiadomości: 4342
Data dodania: 17.01.2013 21:21 drukuj
Niczego nie sugeruję ... po prostu poddaję pod rozwagę :)
Delta przez parę lat była naprawdę dobra i sprawdzała się ...paru moich kolegów ją ma i nie marudzą .Mam inny model i do czasu kiedy się nią zbyt wiele nie kręci jest ok .
Teraz podobno z jej mechaniką nie jest tak jak na początku ....a szkoda .
Proponuję abyś zabrał ze sklepu 2 lunety na noc i je porównał i sam ocenił .
Co do kniejówki to ważne aby nie kupować taniego fabrycznego montażu , można go wyginać w palcach .
DARZ BÓR
Darz Bór !!!
koser
Myśliwy (Poznań)
 
Wiadomości: 1184
Data dodania: 17.01.2013 21:57 drukuj
Może też słówko. W ogóle nie wiemy jaki kaliber ma kula w tej zh301? A to jest bardzo ważne. Nie mam doświadczenia z lunetami DO. Jednak nie za bardzo rozumię po co do kniejówki taka wielka luneta? Do czego chcesz strzelać? Z jakiego pocisku? i Przede wszystkim na jaką odległość szacunkowo?
Jak zdefiniujesz te parametry łatwiej będzie coś doradzić. Kol. PTICA ma rację. Tam jest prawdopodobnie jaskółczy ogon rozmiar 11mm i taki teleskop może być trochę za potężny? To trzeba wszystko dobrze przemyśleć z montażem.
przemek406
Myśliwy (Siedlce)
 
Wiadomości: 14
Data dodania: 18.01.2013 15:10 drukuj
Wiec tak,kniejówka ma kule 7x57R. Używam jej głównie do polowań na dziki, gdy czas pozwala również lis.

Obecnie montaż który na niej siedzi wygląda tak:

http://celowniki.cz/?37,PL_montaz-stalowy-zh-b-500-b-802-z-szynom-zbk-super-brno

tyle że z obejmami 1 cal i luneta HUNTER 6x42 więc bez pełnego księżyca ciemno jak w..
Myślałem tylko nad wymianą obejm bo poprzedni właściciel miał na tym montażu Kahlesa 8x56 i nie miał zastrzeżeń że się kołysze czy przestawia.
Rusznikarz przez tel podpowiadał żeby do takiej lunety założyć ten zwykły jednoczęściowy montaż przykręcany na ampula, ale ten który mam można w łatwy i szybki sposób zdjąć w razie potrzeby.
koser
Myśliwy (Poznań)
 
Wiadomości: 1184
Data dodania: 18.01.2013 16:16 drukuj
Jak to widzę? Nie ma uniwersalnego kalibru na dziki i lisy. Przynajmniej ja o takim nie słyszałem. 7x57R to dobry XIX wieczny wojskowy kaliber od Mausera. Obecnie tylko myśliwski i już prawie zapomniany. Mimo to jest to w/g mnie bardzo dobry i niedoceniany współcześnie kaliber na mniejszą i średnią zwierzynę grubą. Pocisk jest powolny o relatywnie dużej masie i nie niszczy tak tuszy jak współczesne ultra szybkie pociski. Nie niszczy prawie w ogóle lufy. Jak to mówią fachowcy lufa w tym kalibrze jest prawie nie zniszczalna. Strzał jest przyjemny ma bardzo umiarkowany odrzut i huk wystrzału nie rozwala bębenków.
W/g mnie ta kniejówka nadaje się głównie na zbiorówki. A skoro tak to bym sugerował jakąś lunetę biegową lub kolimator tubowy. Tutaj wybór zależy od gustu użytkownika. Ja bym optował za kolimatorem ale to tylko moje zdanie.
Pozostały dwie sprawy. Lis. Tutaj bym sugerował kupić CZ-527 w kal. 223 Rem. Do tego amunicja Hornady V-max i futrzaki twoje. Szczegóły podadzą myśliwi z Gdańska i Krakowa bo jest ich na forum kilku.
A co z tą omawianą lunetą DO 2,5-10x56? Tutaj bym widział jakiegoś repetiera w słusznym kalibrze na ambonę do odstrzału odyńców i sporych samur w nocy, a nad ranem jeleni byków. I wtedy ze względu na większy odrzut dobór montażu będzie zależał od baz na sztucerze jak i wykonawcy. N.p. od Łuszczka. Ale to dopiero jak kupisz sztucer.
Do tej kniejówki w ogóle nie pasuje wspomniana luneta i tworzy zestaw nie wiadomo do czego. Tak uważam. Życzę przemyślanego wyboru.
przemek406
Myśliwy (Siedlce)
 
Wiadomości: 14
Data dodania: 18.01.2013 19:01 drukuj
Że tak powiem...: "na zbiorówkę dubeltówkę" jak mawiają starsi myśliwi.

Co do karabinu...nie zamierzam do każdego radzaju zwierza mieć inną broń bo wtedy nic nie trafię jak za każdym wyjściem będę miał co innego w ręku.
Wracając do kniejówki i lunety...selekcjonerem nie jestem a wiem że i z tego kalibru można skutecznie pozyskać byka,co do dzików w 100% sie zgadzam dość delikatna a zarazem wystarczajaca i nie psujaca tuszy..lis-staram się śrutem,chyba że nie zależy mi na skórce to i ok 200m 7x57 da rade.

Tą lunetę z moim montażem łatwo byłoby ściągnąć i np założyć kolimator więc zbiorówka też wchodzi w grę.
koser
Myśliwy (Poznań)
 
Wiadomości: 1184
Data dodania: 19.01.2013 08:57 drukuj
przemek406@ napisał - na zbiorówkę tylko dubeltówkę -. Ja bym się z tym zgodził pod warunkiem, że idziemy na kuropatwy (to taki kurak polny, który występował jeszcze w XX wieku w naszych łowiskach). Natomiast do lasu - to nie wiem.
Strzelanie lisa na 200 metrów z czeskiej kniejówki w kal.7x57R jest założeniem nadmiernym, nawet jak na górze byłaby luneta Magnus f.Leica. Byłem ostatnio na polowaniu zbiorowym gdzie sąsiad obok mnie nie mógł trafić z takiej kniejówki do przelatka na dystansie 40 metrów. Lunetę miał długą na połowę lufy. Tak, że z tym lisem to ostrożnie.
Nie należy podchodzić tak, że z kilku sztuk broni będzie trudno trafić. Jeżeli posiadaną kniejówkę dopasujesz do siebie t.z. będzie miała odpowiednią długość kolby (LOP) i wysokość od noska kolby do osi celownika optycznego to nie powinno być kłopotów z trafieniem. Trzeba tylko troszkę potrenować na strzelnicy. A z czasem w kolejnych strzelbach zachować tylko poprawne wymiary osady i będzie dobrze.
Tutaj wielu kolegów ma po kilka karabinów. Ale żaden z nich nie kupił swojego arsenału od razu za jednym podejściem. Potrzebowali na to wiele czasu i wiele doświadczeń, które gromadzili z wiekiem. To normalne. Od czegoś trzeba zacząć. Głowa do góry. Dasz radę.
PTICA
Myśliwy (Gdańsk)
 
ptakjacek@onet.eu
Wiadomości: 4342
Data dodania: 19.01.2013 13:01 drukuj
kulka bardzo fajna :)
na wszystko :)
DARZ BÓR
przemek406
Myśliwy (Siedlce)
 
Wiadomości: 14
Data dodania: 24.01.2013 06:30 drukuj
Reasumujac...

wiec co muślicie o montazu z linku poniżej do takiej lunety jak w temacie na czeska kniejówkę? Wytrzyma to?

http://celowniki.cz/?37,PL_montaz-stalowy-zh-b-500-b-802-z-szynom-zbk-super-brno

Darz Bór
xand
Myśliwy (Warszawa)
 
Wiadomości: 1347
Data dodania: 24.01.2013 10:16 drukuj
Montaż bardzo dobry, ale zgodzę się z kolegami, że na kniejówkę ta luneta nie pasuje. Rozważ może nowość Delty Optical Titanium 1,5-9x 45 - tutaj nieco więcej na jej temat http://portalsezon.pl/art191,test-delta-optical-15-9x45. Nie oglądałem jeszcze tej lunety, ale wydaje mi się, że byłaby świetnym kompromisem na Twoją kniejówkę. Opinie o niej są jak na razie bardzo dobre. Przy powiększeniu 1,5x doskonale sprawdziłaby się w roli biegowej natomiast przy 5-7x powinna dać radę i w gorszych warunkach oświetleniowych.
DB
PTICA
Myśliwy (Gdańsk)
 
ptakjacek@onet.eu
Wiadomości: 4342
Data dodania: 24.01.2013 20:24 drukuj
Montaż jest ZŁY ....
xand wygnie go w palcach nawet takie chuchro jak TY a w dodatku jest całkowicie niepowtarzalny ....
lepiej dorzucić parę stów i zrobić DOBRY STABILNY MONTAŻ bo w przeciwieństwie do sztucera kniejówką się "klapie" ...tym bardziej w tym modelu gdzie masz dużo części ruchomych baskili a sworzeń jest wardzo wiotki ...zmora rusznkarska :D
jedyną zaletą lufa kulowa u góry i kaliber
gdzieś mam takiego bocka ....ile to ja już w nim iglic wymieniłem .....i ile razy luzy kasowałem .....hmmmmm
luneta....
nie patrz jak to wygląda tylko co przez to widać ....jeśli da się do tego zgraby i mocny montaż to światło 56 nie będzie psuć "wygladu" a Ty będziesz miał więcej sukcesów bo tanie lunety nie nadrobią jakością szkła i powłok
Mozna rozejrzeć się za czymś z 2 ręki ..... jakiegoś swarka ,khalesa lub zeissa powinieneś wyłapać i nawet jak jest odciśnięty *a większość jest* to nie rzutuje na jego mechanikę i szkiełka
Czasami warto poczekac na okazję i zaryzykować ...podzwonić po rusznikarniach i popytać czy ktoś czegoś nie zostawił
Ja tak kupiłem swarka za jakieś 2 koła a w tamtym czasie kosztował prawie 7 .....strzela się z niego dobrze ale mi akurat jego mechanika nie pasuje ....chodzi jak sprzęgło w ferrari hahahah
DARZ BÓR
przemek406
Myśliwy (Siedlce)
 
Wiadomości: 14
Data dodania: 25.01.2013 14:58 drukuj
No nie wiem czy zły, poprzedni właściciel broni miał na nim właśnie khalesa był selekcjonerem miał sporą kolekcje parostków i nie widać było żeby ten zestaw nie był powtarzalny..

A co do iglic...rusznikarz powiedział mi ze w takim bocku spuszczac spusty na pusto to zabojstwo dla iglic-niezbedne zbijaki lub chociażby puste łuski i problem z głowy.

Lunete juz kupiłem, pozostaje tylko dylemat na czym ja posadzić.
Ubik
Myśliwy (Lublin)
 
Wiadomości: 31
Data dodania: 29.01.2013 18:04 drukuj
Witam,
Są dwie drogi używana albo nowa. Narobiło się teraz trochę nowych firm na rynku które sprzedają tańszą, ale naprawdę dobrą optykę. Tańszą nawet od Delty a na pewno nie ustępującą jeśli chodzi o światło czy kontrast nawet lepszym firmom. Używana optyka topowych firm będzie miała lepsze parametry w kącie widzenia, odporniejszą i bardziej powtarzalną mechanikę. Czy jasność będzie lepsza? Niekoniecznie, pamiętaj, że jasność zależy od przepuszczalności, a ta od warstw które są na soczewkach. Polscy myśliwi generalnie trą szkła bez opamiętania i po kilku latach na obiektywie rzadko taka warstwa jest w całości a to powoduje spadki transmisji a więc i jasności. Ponadto wchodzą nowe technologie, a Chiny, Japonia i inne kraje gonią Niemców. Dlatego kilkuletnia luneta topowej firmy może mieć takie same powłoki jak nowy Chińczyk czy Japończyk. Reasumując zastanów się czy idziesz w coś nowego z gwarancją czy używanego bez. Jak używka dzwoń w różne miejsca. Jak nowe, przejrzyj prasę(łowiec, brać, sezon itp.) i podzwoń. To nie skarpetki - parę złotych chcesz wydać. DB
PTICA
Myśliwy (Gdańsk)
 
ptakjacek@onet.eu
Wiadomości: 4342
Data dodania: 29.01.2013 18:39 drukuj
przemek...
znam wielu selekcjonerów ze sporą kolekcją na ścianie jak i niepodniesionym truchłem w lesie i nijaką wiedzą na temat swojej broni :)
jesli mówię że ten montaż jest taki jaki jest to tak właśnie jest ...sam sprawdź jesli nie wierzysz :D
wygnij go w łapkach a potem przelicz sobie ile to jest 0.1 mm na montażu i ile to daje na 100m
wystarczy regulacji w tej delcie żeby znaleźć kulę hahahaha
POZDRAWIAM
DARZ BÓR
ldormus
Myśliwy (Jelenia Góra)
 
ldormus@o2.pl
Wiadomości: 703
Data dodania: 29.01.2013 19:51 drukuj
przemek406

Kolego tak wybór lunety jak i montażu ze wszech miar słuszny.Wejdź na stronę celowniki.cz i tam zamów telefonicznie obejmy.Taniej i szybciej nie kupisz nigdzie a dostaniesz je za zaliczeniem pocztowym (Lumir) właściciel mówi po polsku. Mały kłopot będziesz miał z odkręceniem tylnej obejmy (potrzebny specjalny klucz). Nie wierz w brednie o tym że ten montaż jest wiotki , tak może pisać ktoś kto go nie miał nawet w rękach.

"Czasami lepiej milczeć i sprawiać wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości"
M.Twain
PTICA
Myśliwy (Gdańsk)
 
ptakjacek@onet.eu
Wiadomości: 4342
Data dodania: 29.01.2013 20:37 drukuj
Postawisz piwo jak go wygnę w palcach ???
DARZ BÓR kolego myśliwy !!!
PTICA
Myśliwy (Gdańsk)
 
ptakjacek@onet.eu
Wiadomości: 4342
Data dodania: 29.01.2013 20:47 drukuj

taki montaż to całkowite dno....

ten TEŻ

TEN TEŻ
Ile masz tam materiału który ma to trzymać w kupie ....znasz zasadę linijki ???
proszę Cie zastanów się zanim zaczniesz pisac że bredzę ....
Darz Bór !!!
przemek406
Myśliwy (Siedlce)
 
Wiadomości: 14
Data dodania: 30.01.2013 06:40 drukuj
PTICA

jeżeli te wszystkie montaże to lipa to znaczy według Ciebie że na tą kniejówke nie ma żadnego montażu...nie przesadzaj już że zh bije jak armata i te montaże sie nie nadaja..
xand
Myśliwy (Warszawa)
 
Wiadomości: 1347
Data dodania: 30.01.2013 09:55 drukuj
Po co montaż na kniejówkę? Kniejówki są bez sensu - przecież PTICA pisał. Nie wierzysz mu czyli jesteś "gupi". A poważnie to zrób tak jak mówi Idormus, a PTICA niech sobie w palcach wygina ... co tam mu się zamarzy.
DB
ldormus
Myśliwy (Jelenia Góra)
 
ldormus@o2.pl
Wiadomości: 703
Data dodania: 30.01.2013 13:22 drukuj
przemek406

Jedyne co można zarzucić ZH-czce to to że nie jest już produkowana.Stosunek jakości do ceny nie do pobicia. Tak się składa że miałem ZH 104 ,miałem 301 mam 349.Na dwóch pierwszych lunety na czeskim wózku na ostatniej mam i czeski wózek i rusznikarski montaż obrotowy zamiennie (w ciągu tygodnia potrafię kilka razy zmieniać lunety bez konieczności przystrzeliwania za każdym razem).
przemek406
Myśliwy (Siedlce)
 
Wiadomości: 14
Data dodania: 30.01.2013 21:24 drukuj
ldormus

Wózek jest stalowy, obejmy zamówione od Moravca też stalowe i licze ze Chłopaki na grochowie fachowo to złożą..jak juz wszystko bedzie komplet dam znać jak wyszło i czy warto czasem nie posłuchać innych porad ;)
PTICA
Myśliwy (Gdańsk)
 
ptakjacek@onet.eu
Wiadomości: 4342
Data dodania: 30.01.2013 21:28 drukuj
Jak juz wszystko poskładaja to weź sobie to palcem przy okularze naduś i zobaczysz jak chodzi :)
POZDRAWIAM FACHOWCÓW hahahah
DARZ BÓR
Darz Bór !!!
ldormus
Myśliwy (Jelenia Góra)
 
ldormus@o2.pl
Wiadomości: 703
Data dodania: 30.01.2013 23:25 drukuj
Przemek406

Przy tym montażu nie ma co się spieprzyć, jedyny jakiś tam problem to rozkręcić.Napisz jak zamontujesz.
Nie dyskutuj z idiotą bo sprowadzi cię do swego poziomu i pokona doświadczeniem.


"Czasami lepiej milczeć i sprawiać wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości"
M.Twain
PTICA
Myśliwy (Gdańsk)
 
ptakjacek@onet.eu
Wiadomości: 4342
Data dodania: 30.01.2013 23:32 drukuj
Nie...no niech napisze prawdeę ...ugnie się czy nie :)
TY jako propagator takiego rozwiązania powinieneś być uczciwy i sam sprawdzić a następnie opisać efekt przyłożenia niewielkiej siły do tubudsa lunet w okolicach okulary ....
ugina się czy nie ??
Może mam nagrać filmik jak ten szajs się wygina panie szpec ???
daws892
Myśliwy (Piła)
 
Wiadomości: 55
Data dodania: 11.02.2013 13:29 drukuj
Zdjęcie0071.jpg

Zdjęcie0072.jpg

Zdjęcie0073.jpgCzy ten montaż Jacku również jest taki giętki?
daws892
Myśliwy (Piła)
 
Wiadomości: 55
Data dodania: 11.02.2013 13:30 drukujdaws892
Myśliwy (Piła)
 
Wiadomości: 55
Data dodania: 11.02.2013 13:32 drukuj
Ajj nie chce mi dodać zdjęć trudno wkleję linki.

http://www.imageshack.eu/yH

http://www.imageshack.eu/BH

http://www.imageshack.eu/DH
ldormus
Myśliwy (Jelenia Góra)
 
ldormus@o2.pl
Wiadomości: 703
Data dodania: 11.02.2013 14:50 drukuj
Jaki sztucer masz przykręcony do tego montażu?

Zdjęcie0073.jpg
daws892
Myśliwy (Piła)
 
Wiadomości: 55
Data dodania: 11.02.2013 15:45 drukuj
Tikka M695 kal. 30-06.
Ubik
Myśliwy (Lublin)
 
Wiadomości: 31
Data dodania: 12.02.2013 15:52 drukuj
Witam,
A może taka luneta? http://allegro.pl/luneta-celownicza-nocna-3-12x56ir-pws-celownik-i3013098894.html Mój łowczy używa i sobie chwali.
Pozdrawiam
przemek406
Myśliwy (Siedlce)
 
Wiadomości: 14
Data dodania: 12.02.2013 19:12 drukuj
Wracając do tematu-efekt końcowy:przemek406
Myśliwy (Siedlce)
 
Wiadomości: 14
Data dodania: 12.02.2013 19:14 drukuj
Sorry nie działają fotki wiec linki:

http://w24.wrzuta.pl/obraz/7K43Xi48ibe/delta_optical_titanium_brno_zh304

http://w24.wrzuta.pl/obraz/6DvIKdAUBJC/delta_optical_titanium_zh304
ldormus
Myśliwy (Jelenia Góra)
 
ldormus@o2.pl
Wiadomości: 703
Data dodania: 12.02.2013 20:09 drukuj
ldormus
Myśliwy (Jelenia Góra)
 
ldormus@o2.pl
Wiadomości: 703
Data dodania: 12.02.2013 20:17 drukuj
Nie pogiął Ci się montaż w trakcie zakładania?;)
daws892
Myśliwy (Piła)
 
Wiadomości: 55
Data dodania: 13.02.2013 01:23 drukuj
Mój nie pogiął się przez 14 lat ale taki montaż jak PTICA pokazał to szczerze bałbym się zakładać.
daras6022
Myśliwy (Kraków)
 
dariusz35@op.pl
Wiadomości: 3657
Data dodania: 13.02.2013 22:22 drukuj
Wracając panowie do tematu - OPŁACI CI SIĘ KOLEGO KUPIĆ LUNETĘ DELTY.
Darz Bór.
Myśliwy od 1994r, selekcjoner, szczęśliwy posiadacz jagdteriera i jamnika szorstkowłosego, zapalony dzikarz i lisiarz.
przemek406
Myśliwy (Siedlce)
 
Wiadomości: 14
Data dodania: 14.02.2013 15:03 drukuj
daras6022
już ją kupiłem i założyłem, foto wyżej.

daws892
o jakim montażu mówisz?że sie nie pogiął?
daws892
Myśliwy (Piła)
 
Wiadomości: 55
Data dodania: 14.02.2013 22:18 drukuj
O tym co dodałem wyżej zdjęcia :)
PTICA
Myśliwy (Gdańsk)
 
ptakjacek@onet.eu
Wiadomości: 4342
Data dodania: 17.02.2013 16:39 drukuj

połóż sobie teraz swoją kniejówke na workach i naduś palcem pomiędzy okularem a regulacją podświetlenia .....
będą to odkształcenia sprężyste i luneta powinna wracać do poprzeniej pozycji ...w tym montażu który posiadasz
nie zmienia to faktu że przy jakimś niefortunnym przewróceniu się broni te odksztalcenia beda miały charakter plastyczny
już nie raz to przerabiał nie jeden rusznikarz z takim właśnie montżem
pozdrawiam i DARZ BÓR
Darz Bór !!!

"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość." Józef Piłsudski.
koser
Myśliwy (Poznań)
 
Wiadomości: 1184
Data dodania: 20.02.2013 13:30 drukuj
Ciekawy montaż już trochę niższy jak na poprzednim zdjęciu. Niestety też troszeczkę za wysoki i dodatkowo sam montaż tuż nad kluczem taki jakiś kanciasty.

PTICA
Myśliwy (Gdańsk)
 
ptakjacek@onet.eu
Wiadomości: 4342
Data dodania: 20.02.2013 19:02 drukuj
koser
Bron z Twojego zdjęcia nie ma klucza .
Piękny montaż i broń
DARZ BÓR
wasyl

 
Wiadomości: 1522
Data dodania: 21.02.2013 11:35 drukuj
Jest to napinacz iglicy.
Co jest "pięknego" w tym montażu?
Zwykły montaż obrotowy ze zdobieniami, które akurat do takiej broni pasują.
koser
Myśliwy (Poznań)
 
Wiadomości: 1184
Data dodania: 21.02.2013 11:38 drukuj
PTICA

Ta strzelba na zdjęciu to wyrób przedwojenny. Została zbudowana w już nie istniejącej firmie J.P. Sauer & Sohn.
Rzeczywiście nie ma klucza bo otwiera się przy pomocy dolnej dzwigni wkomponowanej kabłąk czyli obudowę spustu. Konstrukcja taka pozwoliła zamocować bardzo nisko lunetę na stałe. Wręcz położyć ją na lufie. Jest to współczesny montaż robiony na zamówienie ale z zachowaniem stylu z epoki. Mimo tak ekstremalnie niskiego osadzenia lunety nie przeszkadza ona w napinaniu kurka. Strzelba została wyposażona w ręczny napinacz iglic w miejscu bezpiecznika podobnie jak jest w najnowszych konstrukcjach broni. Zmiana ta wymusiła przekonstruowanie całego systemu kurkowo-spustowego. Zwróć uwagę na przepiękną inkrustracje na płycie bocznej, która przedstawia symbol św. Huberta. Całość jest po prostu śliczna.
robinson
Myśliwy (Biała Podlaska)
 
Wiadomości: 2
Data dodania: 22.02.2013 21:56 drukuj
Kolego Koser ładna sztuka.
Strona 1 / 1
Moderatorzy: Redakcja ,Jacky nie możesz dodawać wiadomości
nie możesz tworzyć wątków
nie możesz edytować wiadomości
nie możesz usuwać wiadomości
 
 
Copyright (C) 2002-2013 PZŁ. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Design by TORN.